SPOTKANIE Z PRZYSZŁYMI PIERWSZOKLASISTAMI

W dniach 20 i 27 maja br. gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. W tych dniach odbywały się spotkania i zajęcia przygotowane przez dyrekcję i nauczycieli naszej placówki.
Rodzice mieli okazję zapoznać się ze specyfiką organizacji nauczania i wychowania w klasie integracyjnej. Dzieci poznawały się nawzajem podczas zabaw animacyjnych i plastycznych przygotowanych przez nauczycieli klas 3. oraz zajęć relaksacyjnych i fascynującym Kole Fortuny przygotowanym przez trenera TUS.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że uczestnictwo w tych zajęciach pozwoli na radosne oczekiwanie na pierwszy dzwonek!

Czytaj więcej!

MIEDZYSZKOLNE DNI ODKRYWANIA TALENTÓW PT. "ŻYCIE Z PASJĄ SMAKUJE LEPIEJ"

Impreza o charakterze artystyczno - integracyjnym odbędzie się ramach obchodów Dnia Dziecka przy współpracy z Radą Rodziców SP we wtorek - 2 czerwca 2026 r. w godzinach od 10:00 do 14:30. Szczegóły na plakacie:

Czytaj więcej!

Sukces naszych solistek w konkursie piosenki!

27 maja uczennice klasy 2b, Liana Peresada i Klara Kuper, reprezentowały naszą szkołę w IV Miejskim Konkursie Piosenki Bajkowej zorganizowanym przez MDK NR 3. Obie dziewczynki wystąpiły solo, prezentując własne interpretacje utworu „Nie bój się chcieć” z bajki: „Zwierzogród”. Ich występy stały na bardzo wysokim poziomie, a piękny śpiew Liany Peresady przyniósł jej zaszczytne wyróżnienie!

Gratulujemy obu artystkom talentu oraz odwagi na scenie.

Czytaj więcej!

Z okazji Dnia Praw Zwierząt

Z okazji Dnia Praw Zwierząt w naszej świetlicy odbyły się wyjątkowe, pełne empatii zajęcia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem malowały na kamykach kolorowe obrazki oraz hasła przypominające o tym, że zwierzęta to nasi przyjaciele, którzy zasługują na szacunek i miłość. 
To jednak nie koniec tej pięknej akcji! Każdy uczestnik zabrał swoje dzieło ze sobą. Dzieci zostawią pomalowane kamyki w różnych miejscach w terenie z wyjątkową intencją – aby niosły w świat pozytywny przekaz i przypominały każdemu znalazcy o trosce i prawach wszystkich zwierząt. 

Czytaj więcej!

Wycieczka do firmy FAERCH

Czym zajmuje się firma FAERCH ? Jak wygląda proces produkcji opakowań? Czym różni się praca biurowa od pracy przy zautomatyzowanej produkcji ? Jak wygląda magazyn ? Na te oraz wiele innych pytań mogliśmy uzyskać odpowiedzi, uczestnicząc w maju w wycieczce do bydgoskiego zakładu tej firmy. Dziękujemy Pani Annie Dobrosielskiej, mamie naszej uczennicy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie dzieci klasy 1b.

Czytaj więcej!