" Wymarzone muzeum - sto lat!"

Grupa młodych artystów ze Szkoły Fantazji wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W tym roku muzeum obchodzi swoje setne urodziny i tym samym konkurs organizowany był pt. " Wymarzone muzeum - sto lat!" Prace malarskie miały przedstawiać kwiat, który jako motyw podejmowany był wielokrotnie przez Leona Wyczółkowskiego. Martwe natury tego artysty przedstawiały astry, róże, anemony ...i były one inspiracją dla małych artystów. W czwartek 7 grudnia 2023 roku w muzeum odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień a laureatkami z naszej szkoły zostały Antonina Orzęcka z klasy 6a i Agata Racinowska klasy 4c. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej!

Portret w stylu fowistycznym.

Prezentowane prace plastyczne zostały wykonane podczas zajęć plastyki przez uczniów klas 6. Tematem przewodnim był autoportret, czyli portret własny artysty w konwencji fowistycznej. Wielu artystów malowało autoportrety niemal przez całe swoje życie, tworząc w ten sposób cykle podobizn. Każdy sympatyczny człowiek czy artysta zasługuje na wizerunek samego siebie, czyli autoportret.

Czytaj więcej!

POZALEKCYJNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE "SZKOŁA FANTAZJI"

Zapraszam serdecznie na zajęcia plastyczne pozalekcyjne uczniów klas 4- 8, które rozpoczną się 17 października 2023 i będą trwały do 30 stycznia 2024.

Czytaj więcej!

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY PT. STRAŻACKI TRUD

Zapraszamy do udziału w Miejskim Konkursie plastycznym pt. STRAŻACKI TRUD. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk, a także sprzyjanie rozwojowi zainteresowań plastycznych. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnej w ratowaniu życia ludzkiego, pracach prewencyjnych, likwidacji skutków pożarów, klęsk żywiołowych i katastrof, a także odzwierciedlenie wszystkich form aktywności i społecznego zaangażowania strażaków.

Czytaj więcej!

PLASTYKA - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Czytaj więcej!

VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY pt. " Moje Piękne - Bezpieczne Miejsce" - 2022

Fundacja Piękniejszego Świata w Skłudzewie była organizatorem VI OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY pt. " Moje Piękne - Bezpieczne Miejsce" - 2022 pod Honorowym Patronatem Pana Marka Gralika Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. W tym roku nagroda została przyznana Lenie Widźgowskiej z klasy 8 d, która zdobyła III MIEJSCE w kategorii 11- 13 lat. Lenie serdecznie GRATULUJEMY!

Czytaj więcej!

SZKOŁA FANTAZJI

Zapraszam dzieci uzdolnione plastycznie na zajęcia pozalekcyjne SZKOŁA FANTAZJI, zajęcia adresowane są do uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 12. Dzieciom z klas I- III mogę zaproponować zajęcia w MDK 2 na u. Leszczyńskiego 42 , odbywają się one w soboty, szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie MDK 2

Czytaj więcej!

KONKURS PLASTYCZNY pt. " PRACA RATOWNIKA - STRAŻAKA W CZASIE PAMDEMII”

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, który był organizowany przez Zarząd Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Bydgoszczy.

Czytaj więcej!

PEJZAŻ 2022

PEJZAŻ 2022 – to rozległe otwarte przestrzenie wypełnione drzewami, domami, słońcem i powietrzem… To przedstawienia natury, której fragment raz daje się uchwycić w szybkim reporterskim szkicu, a czasem wymaga częstych spotkań w tym samym miejscu.

Czytaj więcej!

XI Ogólnopolski Biennale Plastyczne pt. KOT 2021

W tym roku młodzi artyści mierzyli się z tematem przedstawienia kota, biorąc udział w XI Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. KOT 2021. Biennale mało na celu pobudzenie wyobraźni plastycznej na temat kota w różnych sytuacjach i w różnej formie: kota na przestrzeni wieków, kota jako zwierzątka zwinnego i zwiniętego, relacji kota i psa, kota w rodzinie albo kociej rodziny, wreszcie kota, który chodzi własnymi drogami…

Czytaj więcej!