Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. – styczeń oraz luty 2024

Temat przewodni: Kreatywność
W pierwszych miesiącach roku w realizację programu zaangażowały się klasy 6d i 7a wraz z wychowawcami oraz uczniowie z grupy uczęszczającej na etykę. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali na temat pojęcia kreatywności, podejmowali wyzwania kreatywne indywidualnie oraz w parach. Karty rozwijające kreatywność przygotowane przez fundację Instytut Edukacji Pozytywnej można znaleźć w galerii. Zapraszam serdecznie do zabawy umysłowej, niezależnie od wieku.

Czytaj więcej!

Dzieci Ratują Gwiazdkę

Uczniowie z klasy 2a wspólnie z Wychowawcami – p. Dagmarą Wojtaluk oraz p. Agnieszką Degowską z wyjątkowym świątecznym zapałem włączyli się do grudniowej zabawy w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0.
Po wysłuchaniu listu od Elfiego Koordynatora (w którym mowa m.in. o fali przeziębień wśród elfów) nasi uczniowie stworzyli drużynę wsparcia dla Mikołaja.

Czytaj więcej!

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. – listopad 2023

Temat przewodni: samoocena i prawa dziecka. Klasy zaangażowane w realizację zadań:
- klasa 6d, 7a oraz 8b wraz z wychowawcami
- grupa uczniów z klas 1-3 oraz klas 4-8 uczęszczająca na etykę wraz z nauczycielem przedmiotu.
Podczas zajęć uczniowie rozwijali swoją wiedzę na temat praw dziecka. Zastanawiali się
nad swoimi potrzebami. W ramach gry dydaktycznej „Praca szuka człowieka” zwiększali wiedzę o swoich mocnych stronach, wybranych zawodach oraz planowaniu kariery zawodowej.

Czytaj więcej!

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. – październik 2023

Podczas zajęć uczniowie klasy 4e, 5b, 5c, 6b, 7a, 7b oraz 8b realizowali ćwiczenia zaproponowane przez fundację. Tworzyli maski stresu, dyskutowali o przyczynach stresu oraz sposobach radzenia sobie z nim. Uczniowie klasy 1c, 2a, 2b oraz 6d wypróbowywali techniki uważności.

Czytaj więcej!

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. – wrzesień 2023r.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z przygotowanym przez fundację podcastem o bezpieczeństwie emocjonalnym. Dyskutowali, czym jest dla nich bezpieczeństwo psychiczne w szkole, jakie warunki, zachowania uczniów i nauczycieli mu sprzyjają. Rozważali, które normy etyczne szczególnie pomagają w tworzeniu bezpiecznego, przyjaznego klimatu. Aktywnie włączali się w burzę mózgów dot. pomysłów, rozwiązań dla zwiększania swojego poczucia bezpieczeństwa. Wykonywali mapy myślowe oraz prace plastyczne pt. “Moja droga do bezpieczeństwa psychicznego”.

Czytaj więcej!

KOLEJNY POZYTYWNY ROK W NASZEJ SZKOLE

Rozpoczynamy kolejną roczną przygodę z programem Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. W tym roku szkolnym eksperci z fundacji „Instytut Edukacji Pozytywnej” przygotowali dla nas zadania oraz inspiracje związane z czynnikami ochronnymi wspierającymi zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Każdego miesiąca będziemy wspólnie realizować nowy temat dot. m.in. poczucia bezpieczeństwa, stresu, motywacji, samooceny, lęków, kreatywności, autoprezentacji.

Czytaj więcej!

POZYTYWNA SZKOŁA DZIAŁANIA MAJOWE

Tematem przewodnim na maj w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego było rozwiązywanie konfliktów. Podczas lekcji warsztatowych nasi uczniowie przy wsparciu wychowawców rozwijali swoje kompetencje w zakresie empatii, definiowania problemów oraz rozwiązywania konfliktów. Najbardziej aktywne klasy w maju to: 5b, 5d, 6b, 6c, 7a, 7b oraz 8b.

Czytaj więcej!

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. – podsumowanie za rok 2022/ 2023

Za nami pierwszy rok szkolny, w którym realizowaliśmy w naszej szkole program fundacji „Instytut Edukacji Pozytywnej”: Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.. Było to nowe ciekawe doświadczenie dla społeczności szkolnej, bardzo pozytywnie odebrane przez uczniów, wychowawców oraz rodziców.

Czytaj więcej!

Pozytywne podkasty

Jednym z wiosennych pozytywnych zadań było przygotowanie własnych podcastów. Nasi uczniowie z klasy 5d (przy wsparciu wychowawców p. Małgorzaty Torzewskiej oraz p. Małgorzaty Nowackiej), klasy 5b (przy wsparciu p. Andrzeja Szewczykowskiego, p. Magdaleny Adamowicz oraz psychologa szkolnego p. Agaty Szauer) oraz dzieci uczęszczające do świetlicy (przy wsparciu p. Anny Nowakowskiej) przygotowały podcasty na temat ich pasji i zainteresowań. Było to niemałe wyzwanie…projektowanie wystąpień, przymiarki techniczne i oswajanie się z kamerą. Będzie, co wspominać i oglądać w ósmej klasie. Zapraszamy do obejrzenia nagrań przygotowanych przez troje uczniów uczęszczających do świetlicy: Marysię, Jagodę i Kubę.
Agata Szauer

Czytaj więcej!

Pozytywna wiosna

W marcu w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. aktywnie uczestniczyły klasy 2a, 5b, 5d, 6a oraz 7b. Uczniowie klasy 2a, 6a oraz 7b pod okiem wychowawców, Pań Aleksandry Jóźwiak i Arlety Krasoń, Marleny Wełnickiej i Renaty Pietrygi oraz Anny Woronieckiej i Małgorzaty Kacprzak rozpoczęli realizację modułu Rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, komunikacja i mediacje...

Czytaj więcej!