Sprawozdanie z działalności zespołu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej za I semestr roku szkolnego 2023/2024

Czytaj więcej!

Dzień Pluszowego Misia 2023R.

24.11.2023 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole. Klasy 1-3 również spędziły ten dzień w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków, wśród których większość to Misie, ale nie tylko.
Klasa 2a uczciła ten dzień jako Dzień Zabawki. Poznawali czym bawią się dzieci na świecie, jak powstają zabawki i z czego są robione oraz co jeszcze można zrobić z zepsutą zabawką.

Czytaj więcej!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2023 R.

W piątek 3 listopada, obchodziliśmy w klasach 1-3 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada na 5 listopada, czyli w rocznicę urodzin twórcy bajek i filmów dla dzieci Walta Disney'a. Z tej okazji przebraliśmy się wszyscy za ulubionych bohaterów bajkowych.

Czytaj więcej!

KONKURS "Z PAMIĘTNIKA MOJEGO MISIA..."

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 1-3 do udziału w konkursie. Szczegóły konkursu na załączonym plakacie.

Czytaj więcej!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 5 LISTOPADA 2023R.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
KLAS 1-3
ZAPRASZA DO ZABAWY!
W piątek 3 listopada przebierz się za postać z wybranej bajki i zaprezentuj się w szkole.

Czytaj więcej!

Innowacja w klasie 3c

Realizacja innowacji w klasie 3c - "Odkrywam, tworzę i dzielę się z innymi poprzez działania metodą projektów". W ramach innowacji w tym roku szkolnym realizujemy dwa projekty edukacyjne: ,, Czytam z klasą lekturki spod chmurki" - międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa" oraz ,, Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki".

Czytaj więcej!

Innowacja pedagogiczna "Nauka przez zabawę".

W ramach trzyletniej innowacji pedagogicznej "Nauka przez zabawę", uczniowie z klasy 3c wraz z Rodzicami przygotowali przepiękne makiety Bullerbyn. Co znaczy Bullerbyn? Otóż Bullerbyn oznacza Hałasowo. Pewnie stąd nazwa, że żyła tam szóstka wspaniałych dzieci: Lisa, Anna, Britta, Bosse, Lasse, Olle i z całą pewnością cicho tam nie było. Uczniom naszej klasy tak bardzo podobała się lektura, że postanowiliśmy nagrać kilka fragmentów w oparciu o nasze makiety. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej!

Z okazji Dnia Pluszowego Misia

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia, Mały Samorząd Uczniowski przygotował konkurs pt.: "Uszyj sobie Misia". Konkurs jest przeznaczony dla całego 1-3. Polega on na uszyciu Misia według określonego szablonu - jest umieszczony w poniższym pliku wraz z instrukcją uszycia. Czekamy na Wasze prace do środy 23.11. w sali 101. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród 25.11.

Czytaj więcej!

Warsztaty "Od ziarenka do bochenka"

2 listopada 2022 r. klasy: 1a, 2d i 3d uczestniczyły w warsztatach "Od ziarenka do bochenka". Zajęcia poprowadził dr inż. Piotr Prus, wykładowca z Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Podczas zajęć dzieci dowiedziały wielu ciekawych informacji o zbożach, w tym o pradawnych odmianach pszenicy.

Czytaj więcej!

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Co roku jesienią włączamy się do akcji "Sprzątanie świata". Tym razem klasa 1a postanowiła sprawdzić, w jakim stanie jest teren dookoła szkoły. Mimo poszukiwań zebraliśmy tylko pół worka śmieci. Jesteśmy dumni z uczniów i dorosłych ! Umiecie dbać o środowisko.

Czytaj więcej!