"JEDEN DZIĘKI DRUGIEMU PATRZY NA ŻYCIE SERCEM"
Serdecznie dziękujemy Wszystkim darczyńcom ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy - uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, za okazane serce i wsparcie na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Słoneczko" w Bydgoszczy poprzez przekazanie dobrowolnych darów. Inicjatorką akcji była uczennica Nadia Michalska z klasy 7c.
Wszystkie zebrane dary zostały już przekazane na rzecz ośrodka DPS "Słoneczko" w Bydgoszczy. Dzięki Wam "jeden dzięki drugiemu patrzy na życie z sercem" - słowa naszego hymnu mają siłę.
Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Twórz, kreuj i uwierz”
- „Proszę pani, nie umiem narysować kota! Nie wiem jak to zrobić…, nie wiem jak wyciąć drzewo z papieru…”.
- Spróbuj Kwiatuszku, masz możliwości i dziecięcą fantazję, która na pewno pozwoli Ci coś wymyślić. Potrzebujemy trochę spokoju, wyciszenia i czasu na pomysł…każda kreska i pociągnięcie pędzlem uruchamia wyobraźnię i sprawia, że potrafisz stworzyć jedyną w swoim rodzaju piękną, wyjątkową pracę plastyczną.
O te indywidualne i jedyne w swoim rodzaju prace chodziło:) Każda była inna, nie ma możliwości, aby się powtórzyły, bo każdy ma inne spojrzenie na dany temat. Podpowiedzi było mało, bo tylko wtedy pięknie się rozwijacie i potraficie wykazać się swoją fantazją i niepowtarzalnością.
Spisaliście się świetnie! Gratulacje!
Innowacja pedagogiczna „Bydgoszcz dobrze znam, bo poznaję to miasto sam”
Innowacja pedagogiczna „Bydgoszcz dobrze znam, bo poznaję to miasto sam” była realizowana w klasie 3c, w celu przybliżenia uczniom wiedzy o najbliższym środowisku lokalnym oraz rozwijania poczucia przynależności i tożsamości regionalnej. Głównym założeniem działań było umożliwienie dzieciom odkrywania miasta poprzez obserwację, doświadczenie i aktywne uczestnictwo w poznawaniu jego historii, kultury oraz współczesnego charakteru.
Podczas realizacji innowacji uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach edukacyjnych – spacerach i wycieczkach po mieście, rozmowach, pracach plastycznych oraz aktywnościach rozwijających umiejętność obserwacji i orientacji w przestrzeni miejskiej.
PRZYSTANEK JP2
Edward Warchocki, Marcin Kruszewski (@prawomarcina) – z nimi spotkaliśmy się w Toruniu.
12 czerwca 2026 r. pod patronatem Marszałka Województwa – pana Piotra Całbeckiego - odbyło się III. spotkanie dla młodych z województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu. Miejscem wydarzenia było Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży.
Nasi uczniowie mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych z różnymi ciekawymi postaciami. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się robot E. Warchocki, któremu uczestnicy zadawali pytania. Podobnie było z Marcinem Kruszewskim – popularyzatorem prawa wśród młodych ludzi. Jednym z prelegentów był ksiądz na rolkach, który jest także kapelanem ZHP.
Dostępna była również strefa aktywności: piłkarski dart, dmuchane mega piłkarzyki, zwis na drążku na czas. Można było skorzystać z różnych warsztatów (tworzenia bransoletek, witraży, sadzenia roślin), wziąć udział w loterii, a to wszystko na łonie natury.
Sukces szachowy ucznia klasy 6c
Z ogromną radością informujemy, że Adam Brol, uczeń klasy 6c oraz reprezentant Szkoły Podstawowej nr 12, zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców klas 4–6 w sezonie 2025/2026 Międzyszkolnej Ligi Szachowej.
Międzyszkolna Liga Szachowa to prestiżowy cykl rozgrywek obejmujący 15 turniejów, które odbywają się przez cały rok szkolny w szkołach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. O końcowym wyniku decydują osiągnięcia zawodników we wszystkich turniejach sezonu, dlatego miejsce na podium jest efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz wysokiego poziomu sportowego.
Serdecznie gratulujemy Adamowi tego wspaniałego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów przy szachownicy!
Międzyszkolny Dzień Odkrywania Talentów Szkół Integracyjnych.
"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego, aby się wznieść, musimy trzymać się razem." Maria Konopnicka
2 czerwca 2026 roku stał się dniem wyjątkowym i na długo pozostanie w pamięci tych, którzy mieli okazję razem z nami wziąć udział w Międzyszkolnym Dniu Odkrywania Talentów Szkół Integracyjnych połączonych z konkursem filmowym „Życie z pasją smakuje lepiej” w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych, który połączony został z obchodami Dnia Dziecka.
Tego dnia gościliśmy:
- Panią Wiktorię Andrysiak i tancerzy grupy Groove z Unique Studio w Bydgoszczy,
- Panią Ingę Skowron instruktorkę Zespołu Tańca Współczesnego Kontra VIII i Kontra VII z tancerzami MDK nr 2,
- nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 56, opiekunów i uczniów Zespołu Szkół nr 19/Szkoły Podstawowej nr 25 oraz opiekunów i uczniów Szkoły Podstawowej nr 13,
Spotkanie w sprawie półkolonii
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przyjętych na półkolonie na spotkanie. Spotkanie odbędzie się w SP nr 12 w środę 24.06.2026 o godz. 16.15 (pokój nauczycielski). Zapraszamy.
Czytaj więcej!Integrat na Lednicy
Uczniowie i absolwenci spotkali się na Polach Lednickich!
6 czerwca 2026 r. wraz z uczniami wybraliśmy się na jubileuszowe 30. Ogólnopolskie Spotkanie Lednickie tym razem pod hasłem „Genesis”. Już w drodze spotkaliśmy się z absolwentami naszej szkoły! Od rana do nocy, w słońcu, młodzi starali się wykorzystać ten czas i miejsce. Można było pograć w piłkę, potańczyć, odwiedzić różne strefy tematyczne, wysłuchać konferencji, poznać innych ludzi, zachwycić się otaczającą naturą i oczywiście pomodlić się podczas Mszy świętej oraz wieczornego czuwania. Zwieńczeniem wydarzenia było przejście przez bramę przedstawiającą rybę (symbol chrześcijaństwa).
Odliczamy już dni do kolejnej Lednicy!
Nagrody w konkursie Kangur Matematyczny
Karol Szczublewski i Nikita Voronetski z klasy 4a zostali laureatami tegorocznej edycji konkursu Kangur Matematyczny. Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
Adam Bucław z klasy 2a
Aleksander Kowalski z klasy 4d
Marceli Maciejewski z klasy 6a
Wiktor Radziński z klasy 6e
Hanna Arndt z klasy 7b
Hanna Kolosa z klasy 7b
Igor Mira z klasy 8a
Julian Maciejewski z klasy 8c
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesu!
Finał X Jubileuszowego Przeglądu Form Tanecznych „Tylko dance ma sens”.
Z dumą informujemy o wyjątkowym występie Ady Odikagbo, uczennicy klasy 1a, która wzięła udział w finale X Jubileuszowego Przeglądu Form Tanecznych „Tylko dance ma sens”. Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia, odbywającego się w Zespole Szkół nr 30 Specjalnych, była Kurator Grażyna Dziedzic.
Ada zaprezentowała, autorski układ choreograficzny połączony z dynamiczną grą na instrumentach. Z ogromnym profesjonalizmem reprezentowała naszą szkołę przed wyjątkowym audytorium – przedstawicielami oświaty, władzami miasta oraz dziećmi.