Laureaci i Finalista Konkursów Przedmiotowych 2025/2026
Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie w tym roku szkolnym zdobyli prestiżowe miejsca w Kujawsko -Pomorskim Konkursie Przedmiotowym Kuratora Oświaty. To wyjątkowe osiągnięcie jest efektem ich wielomiesięcznej pracy, ogromnej pasji oraz nieprzeciętnej wiedzy.
Tytuł laureata otrzymali:
Filip Marciniak kl.8d- laureat konkursu przedmiotowego z historii
Dominik Rzepecki kl.8c- laureat konkursu przedmiotowego z j. angielskiego
Tytuł finalisty:
Julian Maciejewski kl.8c – finalista konkursu przedmiotowego z matematyki.
"JEDEN DZIĘKI DRUGIEMU PATRZY NA ŻYCIE SERCEM"
Serdecznie dziękujemy Wszystkim darczyńcom ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy - uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, za okazane serce i wsparcie na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Słoneczko" w Bydgoszczy poprzez przekazanie dobrowolnych darów. Inicjatorką akcji była uczennica Nadia Michalska z klasy 7c.
Wszystkie zebrane dary zostały już przekazane na rzecz ośrodka DPS "Słoneczko" w Bydgoszczy. Dzięki Wam "jeden dzięki drugiemu patrzy na życie z sercem" - słowa naszego hymnu mają siłę.
"Z buta" z Bydgoszczy do Górki Klasztornej Nasi uczniowie przemierzyli około 55 km pieszo.
20-21 czerwca 2026 r. odbyła się III. Piesza Pielgrzymka Młodych pod hasłem " #zbutadoMaryi".
W sobotę pielgrzymi ruszyli i przeszli około 23 km do bazy noclegowej w Nakle. Tam odwiedził ich ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Choć w nocy była w burza, to od rana w niedzielę można było już iść bezpiecznie do sanktuarium maryjnego przez około 32 km. Deszcz pojawił się tuż po wejściu do kościoła na Mszę świętą, która zwieńczyła drogę.
Gratulujemy naszym dzielnym ósmoklasistą, że dotarli do celu!
Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Twórz, kreuj i uwierz”
- „Proszę pani, nie umiem narysować kota! Nie wiem jak to zrobić…, nie wiem jak wyciąć drzewo z papieru…”.
- Spróbuj Kwiatuszku, masz możliwości i dziecięcą fantazję, która na pewno pozwoli Ci coś wymyślić. Potrzebujemy trochę spokoju, wyciszenia i czasu na pomysł…każda kreska i pociągnięcie pędzlem uruchamia wyobraźnię i sprawia, że potrafisz stworzyć jedyną w swoim rodzaju piękną, wyjątkową pracę plastyczną.
O te indywidualne i jedyne w swoim rodzaju prace chodziło:) Każda była inna, nie ma możliwości, aby się powtórzyły, bo każdy ma inne spojrzenie na dany temat. Podpowiedzi było mało, bo tylko wtedy pięknie się rozwijacie i potraficie wykazać się swoją fantazją i niepowtarzalnością.
Spisaliście się świetnie! Gratulacje!
Innowacja pedagogiczna „Bydgoszcz dobrze znam, bo poznaję to miasto sam”
Innowacja pedagogiczna „Bydgoszcz dobrze znam, bo poznaję to miasto sam” była realizowana w klasie 3c, w celu przybliżenia uczniom wiedzy o najbliższym środowisku lokalnym oraz rozwijania poczucia przynależności i tożsamości regionalnej. Głównym założeniem działań było umożliwienie dzieciom odkrywania miasta poprzez obserwację, doświadczenie i aktywne uczestnictwo w poznawaniu jego historii, kultury oraz współczesnego charakteru.
Podczas realizacji innowacji uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach edukacyjnych – spacerach i wycieczkach po mieście, rozmowach, pracach plastycznych oraz aktywnościach rozwijających umiejętność obserwacji i orientacji w przestrzeni miejskiej.
PRZYSTANEK JP2
Edward Warchocki, Marcin Kruszewski (@prawomarcina) – z nimi spotkaliśmy się w Toruniu.
12 czerwca 2026 r. pod patronatem Marszałka Województwa – pana Piotra Całbeckiego - odbyło się III. spotkanie dla młodych z województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu. Miejscem wydarzenia było Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży.
Nasi uczniowie mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych z różnymi ciekawymi postaciami. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się robot E. Warchocki, któremu uczestnicy zadawali pytania. Podobnie było z Marcinem Kruszewskim – popularyzatorem prawa wśród młodych ludzi. Jednym z prelegentów był ksiądz na rolkach, który jest także kapelanem ZHP.
Dostępna była również strefa aktywności: piłkarski dart, dmuchane mega piłkarzyki, zwis na drążku na czas. Można było skorzystać z różnych warsztatów (tworzenia bransoletek, witraży, sadzenia roślin), wziąć udział w loterii, a to wszystko na łonie natury.
Sukces szachowy ucznia klasy 6c
Z ogromną radością informujemy, że Adam Brol, uczeń klasy 6c oraz reprezentant Szkoły Podstawowej nr 12, zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców klas 4–6 w sezonie 2025/2026 Międzyszkolnej Ligi Szachowej.
Międzyszkolna Liga Szachowa to prestiżowy cykl rozgrywek obejmujący 15 turniejów, które odbywają się przez cały rok szkolny w szkołach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. O końcowym wyniku decydują osiągnięcia zawodników we wszystkich turniejach sezonu, dlatego miejsce na podium jest efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz wysokiego poziomu sportowego.
Serdecznie gratulujemy Adamowi tego wspaniałego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów przy szachownicy!
Międzyszkolny Dzień Odkrywania Talentów Szkół Integracyjnych.
"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego, aby się wznieść, musimy trzymać się razem." Maria Konopnicka
2 czerwca 2026 roku stał się dniem wyjątkowym i na długo pozostanie w pamięci tych, którzy mieli okazję razem z nami wziąć udział w Międzyszkolnym Dniu Odkrywania Talentów Szkół Integracyjnych połączonych z konkursem filmowym „Życie z pasją smakuje lepiej” w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych, który połączony został z obchodami Dnia Dziecka.
Tego dnia gościliśmy:
- Panią Wiktorię Andrysiak i tancerzy grupy Groove z Unique Studio w Bydgoszczy,
- Panią Ingę Skowron instruktorkę Zespołu Tańca Współczesnego Kontra VIII i Kontra VII z tancerzami MDK nr 2,
- nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 56, opiekunów i uczniów Zespołu Szkół nr 19/Szkoły Podstawowej nr 25 oraz opiekunów i uczniów Szkoły Podstawowej nr 13,
Spotkanie w sprawie półkolonii
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przyjętych na półkolonie na spotkanie. Spotkanie odbędzie się w SP nr 12 w środę 24.06.2026 o godz. 16.15 (pokój nauczycielski). Zapraszamy.
Czytaj więcej!Integrat na Lednicy
Uczniowie i absolwenci spotkali się na Polach Lednickich!
6 czerwca 2026 r. wraz z uczniami wybraliśmy się na jubileuszowe 30. Ogólnopolskie Spotkanie Lednickie tym razem pod hasłem „Genesis”. Już w drodze spotkaliśmy się z absolwentami naszej szkoły! Od rana do nocy, w słońcu, młodzi starali się wykorzystać ten czas i miejsce. Można było pograć w piłkę, potańczyć, odwiedzić różne strefy tematyczne, wysłuchać konferencji, poznać innych ludzi, zachwycić się otaczającą naturą i oczywiście pomodlić się podczas Mszy świętej oraz wieczornego czuwania. Zwieńczeniem wydarzenia było przejście przez bramę przedstawiającą rybę (symbol chrześcijaństwa).
Odliczamy już dni do kolejnej Lednicy!