Świetlica - warsztaty wielkanocne za nami!

Natura to niesamowity pachnący dar. Zapachy łąki i lasu, pochodzące z bukszpanu, mchu, bazi oraz gałązek wierzbowych były wyraźnie wyczuwalne w naszej sali świetlicowej w miniony czwartek . To właśnie 21.03 o godzinie 17 odbyły się bezpłatne warsztaty plastyczno-techniczne dla naszych świetliczaków wraz z rodzicami. Podczas nich tworzyliśmy świąteczne kompozycje w połączeniu darów natury wraz z elementami dekoracyjnymi. Powstały wyjątkowe wariacje wielkanocne. Rodzice wraz ze swoimi pociechami, pełni twórczego zaangażowania wykonali indywidualne prace bez narzuconego wzorca.

Czytaj więcej!

Język ojczysty - oczami młodzieży

Od 13 do 16 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych działaniach związanych z językiem polskim. Jednym z nich był konkurs na projekt koszulki promującej język polski. „Językowe pranie” zawisło na kilka dni w łączniku szkoły – nauczyciele i reprezentanci klas wybrali najciekawsze prace, a trzeba przyznać, że wybór był bardzo trudny.
Zwyciężyli:
1 miejsce – Wiktor Osiej klasa 7b
2 miejsce-Elena Kussy klasa 4d
3 miejsce- Nicole Żmijewska klasa 8b
Uczniowie klas czwartych ćwiczyli pracę w grupach i sprawdzali swoją wiedzę z ortografii. Efektem tej współpracy są piękne plakaty pod hasłem „Ortograficzna wyspa. Starsze grupy rozwiązały językowy test, bawiły się w detektywa literackiego oraz zmagały się z łamańcami językowymi. Wszystkim Uczniom i Nauczycielom dziękujemy za włączenie się w zadania.

Czytaj więcej!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wspaniałych Świąt!

Czytaj więcej!

Światowy Tydzień Mózgu 2024

W dniach 11-18.03.2024 roku obchodziliśmy tradycyjnie w naszej szkole Światowy Tydzień Mózgu. Był to czas na utrwalanie wiedzy na temat układu nerwowego, poznawanie nowych ciekawostek naukowych. I oczywiście najlepszy moment na najistotniejszą kwestię czyli trening mózgu. W tym celu przygotowaliśmy dla uczniów infografiki, prezentację multimedialną, quiz Milionerzy, rebusy oraz karty pracy z łamigłówkami usprawniającymi funkcje poznawcze na podstawie opracowania E.Osóbki-Zielińskiej pt. „Główka pracuje, czyli trening mózgu” cz.2.
Dużym powodzeniem wśród uczniów klas 4-8 cieszyła się gra „Główka pracuje” z użyciem kodów QR.
Bardzo aktywnie do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu włączyła się w tym roku również świetlica. Uczniowie pod okiem Pań wykonywali modele mózgu z wykorzystaniem długopisów 3D, plakat techniką collage na temat higieny mózgu pt. "Jak możesz dbać o swój mózg?", obejrzeli film edukacyjny "Jak działa mózg" oraz rozwiązywali zagadki logiczne.

Czytaj więcej!

Dzień Szkolnego Czytania

W środę 12 marca uczniowie klas I- VIII w ramach promowania czytelnictwa wysłuchali fragmentów wielu opowieści. Starsi uczniowie sami przygotowali utwory, które zaprezentowali kolegom. Wybory uczniów były różnorodne, od klasyki, poprzez literaturę bliską młodzieży. Młodszym kolegom, bajki, wiersze i inne utwory dla dzieci, przeczytali nauczyciele i starsi koledzy.
W klasach I-III spotkanie zakończyli laureaci konkursu pięknego czytania, którzy przedstawili wzorowe odczytanie wybranych fragmentów książek. Uczniowie klas III w ramach tej akcji spotkali się również na zajęciach w bibliotece na Błoniu ( fotorelacja)

Czytaj więcej!

Jesteśmy w finale.

„Run, Forrest, Run” to etapowy konkurs organizowany przez Szkołę Otwartą i Tolerancyjną. Zadania dotyczą historii filmu, czyli medium kultury, w którym otwartość, różnorodność i walka ze stereotypami są szczególnie eksponowane. Julia Bielecka, Paulina Kamińska i Alicja Sowińska z klasy 7b reprezentowały naszą szkołę w pierwszym etapie tego konkursu i …wygrały!

Czytaj więcej!

DRZWI OTWARTE SZKOŁY

W piątek 1 marca gościliśmy Rodziców i Dzieci, chcących poznać naszą Szkołę i uczących w niej nauczycieli. Każdy mógł wziąć udział w zajęciach i zabawach przygotowanych w ramach tegorocznych Drzwi Otwartych. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, zarówno tych planowanych jak i niespodziewanych dla organizatorów. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie, ciepłe słowa a przede wszystkim Wasze uśmiechy.

Czytaj więcej!

DRZWI OTWARTE 2024

Zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte, które w tym roku odbędą się 1 marca od 16.30 do 19.00 w naszej szkole. W ramach Drzwi Otwartych zachęcamy również do wzięcia udziału w spotkaniu online, 28 lutego o godz. 18.00 na Teams (link do spotkania wkrótce) oraz do wzięcia udziału w spacerze po szkole, 6 i 7 marca o godz.16.00 (obowiązują zapisy pod nr tel. 523731335).
Zespół Promocji Szkoły
Joanna Czaplewska

Czytaj więcej!

Zimowe Inspiracje Matematyczne

W dniach 5-9.02.2024 roku w Bydgoszczy odbywały się Zimowe Impresje Matematyczne. Z tej okazji naszą szkołę odwiedziła pani dr inż. Karolina Mroczyńska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i przeprowadziła warsztaty matematyczne dla klas 4 nt.: „Kula - bryła doskonała” oraz dla klas 1-3 nt.: „Geometryczne witraże”.

Czytaj więcej!

Sprawozdanie z działalności zespołu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej za I semestr roku szkolnego 2023/2024

Czytaj więcej!