Laureaci i Finalista Konkursów Przedmiotowych 2025/2026
Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie w tym roku szkolnym zdobyli prestiżowe miejsca w Kujawsko -Pomorskim Konkursie Przedmiotowym Kuratora Oświaty. To wyjątkowe osiągnięcie jest efektem ich wielomiesięcznej pracy, ogromnej pasji oraz nieprzeciętnej wiedzy.
Tytuł laureata otrzymali:
Filip Marciniak kl.8d- laureat konkursu przedmiotowego z historii
Dominik Rzepecki kl.8c- laureat konkursu przedmiotowego z j. angielskiego
Tytuł finalisty:
Julian Maciejewski kl.8c – finalista konkursu przedmiotowego z matematyki.
"JEDEN DZIĘKI DRUGIEMU PATRZY NA ŻYCIE SERCEM"
Serdecznie dziękujemy Wszystkim darczyńcom ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy - uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, za okazane serce i wsparcie na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Słoneczko" w Bydgoszczy poprzez przekazanie dobrowolnych darów. Inicjatorką akcji była uczennica Nadia Michalska z klasy 7c.
Wszystkie zebrane dary zostały już przekazane na rzecz ośrodka DPS "Słoneczko" w Bydgoszczy. Dzięki Wam "jeden dzięki drugiemu patrzy na życie z sercem" - słowa naszego hymnu mają siłę.
"Z buta" z Bydgoszczy do Górki Klasztornej Nasi uczniowie przemierzyli około 55 km pieszo.
20-21 czerwca 2026 r. odbyła się III. Piesza Pielgrzymka Młodych pod hasłem " #zbutadoMaryi".
W sobotę pielgrzymi ruszyli i przeszli około 23 km do bazy noclegowej w Nakle. Tam odwiedził ich ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Choć w nocy była w burza, to od rana w niedzielę można było już iść bezpiecznie do sanktuarium maryjnego przez około 32 km. Deszcz pojawił się tuż po wejściu do kościoła na Mszę świętą, która zwieńczyła drogę.
Gratulujemy naszym dzielnym ósmoklasistą, że dotarli do celu!
Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Twórz, kreuj i uwierz”
- „Proszę pani, nie umiem narysować kota! Nie wiem jak to zrobić…, nie wiem jak wyciąć drzewo z papieru…”.
- Spróbuj Kwiatuszku, masz możliwości i dziecięcą fantazję, która na pewno pozwoli Ci coś wymyślić. Potrzebujemy trochę spokoju, wyciszenia i czasu na pomysł…każda kreska i pociągnięcie pędzlem uruchamia wyobraźnię i sprawia, że potrafisz stworzyć jedyną w swoim rodzaju piękną, wyjątkową pracę plastyczną.
O te indywidualne i jedyne w swoim rodzaju prace chodziło:) Każda była inna, nie ma możliwości, aby się powtórzyły, bo każdy ma inne spojrzenie na dany temat. Podpowiedzi było mało, bo tylko wtedy pięknie się rozwijacie i potraficie wykazać się swoją fantazją i niepowtarzalnością.
Spisaliście się świetnie! Gratulacje!
Innowacja pedagogiczna „Bydgoszcz dobrze znam, bo poznaję to miasto sam”
Innowacja pedagogiczna „Bydgoszcz dobrze znam, bo poznaję to miasto sam” była realizowana w klasie 3c, w celu przybliżenia uczniom wiedzy o najbliższym środowisku lokalnym oraz rozwijania poczucia przynależności i tożsamości regionalnej. Głównym założeniem działań było umożliwienie dzieciom odkrywania miasta poprzez obserwację, doświadczenie i aktywne uczestnictwo w poznawaniu jego historii, kultury oraz współczesnego charakteru.
Podczas realizacji innowacji uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach edukacyjnych – spacerach i wycieczkach po mieście, rozmowach, pracach plastycznych oraz aktywnościach rozwijających umiejętność obserwacji i orientacji w przestrzeni miejskiej.


