Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 12 12 12 Telefon Zaufania dla Dzieci Rzecznika Praw Dziecka https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/
116 111 Telefon Zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę https://116111.pl/
800 119 119 Telefon Zaufania TPD dla dzieci i młodzieży https://800119119.pl/
800 12 00 02 „Niebieska Linia” Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie
Możesz też wejść na stronę serwisu Życie warte jest rozmowy: https://zwjr.pl/dlaczego-tutaj-jestes

Czytaj więcej!

Jasełka 2023

W tym roku uczniowie klas 4-6 wystąpili trzykrotnie. Pierwszy występ odbył się 14 grudnia 2023 r. w Urzędzie Miasta. Ogłoszono wyniki konkursu „Bydgoszcz w kwiatach i zieleni”, w którym nasza szkoła również została zauważona. Tego samego dnia popołudniu uczniowie wystąpili przed emerytowanymi nauczycielami i z tego występu przedstawiamy nagranie.
22 grudnia o 12:20 jasełka mogli zobaczyć uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Opiekę artystyczną nad całością sprawowały Pani Liliana Gaul i Dorota Kiedrowska.
Życzymy błogosławionych, pełnych pokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej!

Sukces naszych prelegentów w konkursie SOiT!!!

Spektakularnym sukcesem zakończyła się debata młodzieżowa Hyde Park VI: Głos pokolenia. Nasza drużyna w składzie: Piotr Dulęba, Jakub Chmielowski, Bartosz Skiba, Szymon Izydorczyk pod kierunkiem p. Moniki Dymarkowskiej wygrała, pokonując nawet uczniów ze szkół ponadpodstawowych.
Mowa o Polsce i jej walorach wywołała gromkie brawa i jednogłośnie uznano ją za najlepszą.

Czytaj więcej!

Wizyta księdza biskupa

Ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk odwiedził naszą szkołę i był z nami na lekcji. Ordynariusz diecezji bydgoskiej 9 października 2023 r. miał okazję lepiej poznać naszą placówkę. Podczas katechezy podzielił się kilkoma refleksjami na temat modlitwy różańcowej. Uczniowie z klasy 4e zadawali różne pytania naszemu gościowi. Na pamiątkę wręczyli księdzu biskupowi laurkę z podpisami, którą narysowała Cecylia Bystrzyńska i duży różaniec z korków wykonany przez Szymona Stelmaszczyka. Całe spotkanie utrwaliła na zdjęciach Julia Szerszeniewicz. Ksiądz biskup wręczył uczniom obrazki i wpisał się do kroniki szkolnej.

Ognisko misyjne "Comunnio"
Dorota Kiedrowska
Liliana Gaul

Czytaj więcej!

świąteczny czas....

„Święta to nie stół i ozdoby,
a ludzie z ich uśmiechami
i ciepłymi spojrzeniami.
Ludzie są w święta najważniejsi.”

S. Trojanowska, Wigilijna przystań

Czytaj więcej!