Robotyka w 1B i 1C

Od lutego w zajęciach z Robotyki w naszej szkole uczestniczą już kolejne grupy uczniów z klas 1C i 1B. Pomysłowo i kreatywnie budowali oraz kodowali trasy dla ozobotów, programowali je online.
„Nasi młodzi inżynierowie” wizualizując swoje roboty przyszłości chcieliby, aby służyły one do: rozmów, towarzystwa, do odrabiania lekcji, pomocy w przenoszeniu dużych rzeczy np. szafy w domu, aby towarzyszyły w treningach, żeby pokazywały emocje, do gotowania ulubionych potraw. Kto wie, może niedługo takie roboty będą powszechne.
Obecnie rozwijają umiejętność w zakresie programowania blokowego na podstawie klocków i oprogramowania Lego WeDo. Projekty stopniowo są coraz bardziej wymagające, nabierają też indywidualnego charakteru.

Czytaj więcej!

Robotyka 1a. Level: WeDo

Kolejne zajęcia i kolejne roboty coraz bardziej skomplikowane zarówno pod względem budowy jak i programowania zostały zręcznie i sprawnie zbudowane przez kreatywnych „młodych inżynierów”.

Czytaj więcej!

Robotyka 1a. Level: Ozoboty

Uczniowie z klasy 1a rozpoczęli wraz z wrześniem swą przygodę z robotyką. W pierwszym etapie zajęć ćwiczyli umiejętność rozpoznawania kodów, tworzenia tras dla Ozobotów z wzrastającym stopniem trudności i warunkami. Wszyscy pięknie kodowali, rozwiązywali kolejne zadania z zaangażowaniem i pomysłowością.

Czytaj więcej!

CODE WEEK

Celem wydarzenia była popularyzacja i promocja nauki programowania oraz zdobywania umiejętności cyfrowych wśród uczestników wydarzenia.
W zajęciach brali udział uczniowie klasy 1-3.

Czytaj więcej!

Zajęcia z programowania i robotyki grupa 3

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć prowadzonych w ramach projektu Edu(R)ewolucja.
Prowadzący zajęcia: Aleksandra Jóźwiak

Czytaj więcej!

EUROPE CODE WEEK 2018

Jesteśmy na mapie świata Code Week 2018. Nasze inicjatywy kodowania i programowania doceniono certyfikatem!

Czytaj więcej!

BUDUJEMY I PROGRAMUJEMY ROBOTY

Od października uczniowie klasy 5c rozpoczęli cykl spotkań warsztatowych, w ramach których budują i programują roboty wykonane na bazie zestawów Lego Mindstroms EV3.

Czytaj więcej!

UCZYMY SIĘ PROGRAMOWANIA I KODOWANIA w 1c

Początkowo dzieci zapoznawały się z tajnikami programowania, przygotowywały swoje umysły do nabywania umiejętności kodowania poprzez ćwiczenia i zadania rozwijające logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość , a także koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność tworzenia ciągów przyczynowo-skutkowych, oraz uczyły się umiejętność pracy w zespole i współdziałania.

Czytaj więcej!

Scratch'em po Bydgoszczy - rozwiązanie konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali animowaną opowieść o Bydgoszczy.

Czytaj więcej!

INTEGRAT PROGRAMUJE

INTEGRAT PROGRAMUJE-ZAPLANOWANE WYDARZENIA:

Czytaj więcej!