SZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ „MOJA OJCZYZNA”

Szkolny konkurs poezji patriotycznej „Moja Ojczyzna” został rozstrzygnięty. Uczniowie pięknie recytowali wiersze o miłości, oddaniu i walce o Ojczyznę. Najlepsi okazali się:

Czytaj więcej!

KONKURS! Przygotuj obraz z nakrętek lub innych tworzyw sztucznych i zaprezentuj go na zdjęciu!

Międzygminny Kompleks Unieszkodliwienia Odpadów ProNatura Sp. z.o.o organizuje konkurs polegający na przygotowaniu obrazu z nakrętek lub innych tworzyw sztucznych promującego ideę recyklingu. Udział w nim mogą wziąć uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych działających na terenie Bydgoszczy. Do wygrania są urządzenia multimedialne, takie jak słuchawki i głośniki.
Aby zawalczyć o nagrodę wystarczy, że uczeń wykona obraz z nakrętek lub innych tworzyw sztucznych (np. nakrętek, worków, butelek czy folii spożywczej), a następnie zrobi mu zdjęcie i prześlę zgłoszenie.

Czytaj więcej!

"Kreatywne Asy z 5 klasy"

Dnia 17 lutego przedstawiciele klas 5 wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym "Kreatywne Asy z 5 klasy" - etap szkolny. Przed turniejem każda drużyna wybrała jedno zadanie i zaprezentowała je podczas konkursu. Tematyka zadań: matematyka na co dzień, matematyka w architekturze lub opowiadanie matematyczne. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością i zdobyli w tej rundzie maksymalną ilość punktów.

Czytaj więcej!

"Daszek dla ptaków 2023"

Bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzicom, szczególnie tatusiom za zaangażowanie i wspólne wykonanie karmników dla ptaków. Obecnie biorą one udział w bydgoskim międzyszkolnym konkursie, ale w związku z tak licznym udziałem naszych uczniów ogłaszam również nasz szkolny konkurs na " Daszek dla ptaków 2023". Klikając w poniższy link można zagłosować na wybrany karmnik oznaczony odpowiednim numerem. Zapraszam do udziału w konkursie, ponieważ ciekawe nagrody już czekają, zaś głosowanie trwa do 30 stycznia br.

Czytaj więcej!

Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla klas 5 “Kreatywne Asy z 5 klasy”.

Miejski Ośrodek Kształcenia Nauczycieli w Bydgoszczy ze współpracy między innymi z naszą szkołą zaprasza uczniów na Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla klas 5 “Kreatywne Asy z 5 klasy”. Etap szkolny odbędzie się 17 lutego 2023 r. o godz. 13.15. Natomiast etap międzyszkolny 27 lutego 2023r. o godz. 10.00.

Czytaj więcej!

KORZENIE CZŁOWIECZEŃSTWA – KONKURS PLASTYCZNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w 8 edycji konkursu plastycznego Mapa Tolerancji. Termin zgłoszeń: 16 XI 2022, godz. 10.00. Tematyka prac: korzenie człowieczeństwa czyli co łączy wszystkich ludzi na całym świecie (graficzne przedstawienie elementów, które są wspólne dla całej ludzkości).

Czytaj więcej!

REGULAMIN KONKURSU PT: „MÓJ PUPIL”

Zachęcamy uczniów z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Zadaniem uczestników jest dostarczenie zdjęcia w wersji wywołanego zdjęcia oraz w formie elektronicznej, na adres mailowy:sowa36@onet.pl
Zdjęcie ma przedstawiać zwierzę, które uczestnik konkursu ma w domu.

Czytaj więcej!

Konkurs ekologiczny dla klas 4-8.

Czy wiesz, co to jest ekologia? Uważasz, że warto dbać o środowisko? Wiesz, dlaczego drewniana ekierka jest lepsza od plastikowej? Jeśli tak, możesz wziąć udział w konkursie organizowanym przez ProNaturę. Wystarczy zrobić zdjęcie np. tego, czym zastępujesz plastik w szkole. Termin wykonania zadania do 21 września. Szczegóły w załącznikach.

Czytaj więcej!