Język ojczysty - oczami młodzieży

Od 13 do 16 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych działaniach związanych z językiem polskim. Jednym z nich był konkurs na projekt koszulki promującej język polski. „Językowe pranie” zawisło na kilka dni w łączniku szkoły – nauczyciele i reprezentanci klas wybrali najciekawsze prace, a trzeba przyznać, że wybór był bardzo trudny.
Zwyciężyli:
1 miejsce – Wiktor Osiej klasa 7b
2 miejsce-Elena Kussy klasa 4d
3 miejsce- Nicole Żmijewska klasa 8b
Uczniowie klas czwartych ćwiczyli pracę w grupach i sprawdzali swoją wiedzę z ortografii. Efektem tej współpracy są piękne plakaty pod hasłem „Ortograficzna wyspa. Starsze grupy rozwiązały językowy test, bawiły się w detektywa literackiego oraz zmagały się z łamańcami językowymi. Wszystkim Uczniom i Nauczycielom dziękujemy za włączenie się w zadania.

Czytaj więcej!

Pierwsze miejsce Laury Jędrzejewskiej

Z radością zawiadamiamy, że nasza uczennica z klasy 6d - Laura Jędrzejewska - zajęła pierwsze w konkursie literackim "Bajkowe opowieści o powietrzu i jego problemach".
Bardzo serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do przeczytania zwycięskiego opowiadania.

Czytaj więcej!

Sukces literacki Mileny Smejlis

Nasza uczennica klasy 6d zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim "Bajkowe opowieści o powietrzu i jego problemach" organizowanym w ramach projektu pt. “Czy wiesz czym oddychasz?” – kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza, LIFE-MAPPINGAIR/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Bardzo serdecznie gratulujemy! Poniżej można przeczytać wyróżnione opowiadanie. Będzie to idealna lektura na zimowy wieczór.

Czytaj więcej!

Wyniki konkursu „Mistrz kulturalnego zachowania”

Zwycięzcy:
Vira Kolesar klasa 1b
Tomasz Jaster klasa 1a

Wyróżnienie otrzymali:
Zuzanna Schmidt klasa 1b
Nina Marciniak klasa 1a
Julia Lewandowska klasa 1a
Korneli Ciołek klasa 1b
Bogumiła Markiewicz klasa 2b
Aleksander Wakuła klasa 1b
Konrad Stypczyński klasa 3b
Franciszek Ruczyński klasa 1d
Szymon Frąckowiak klasa 1c

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej!

"MUSZKIETEROWIE"

Miło nam poinformować, że w jesiennej edycji konkursu Muszkieterowie dla szkół podstawowych, który odbył się w ramach Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej klasa 7b zdobyła dla naszej placówki pierwsze miejsce!!! Wygraną należy szczególnie docenić ponieważ nasi reprezentanci startowali w naprawdę trudnych warunkach atmosferycznych. Statuetkę z dyplomem przekazała zwycięzcom pani dyrektor Katarzyna Borkowska.
Gratulujemy!

Czytaj więcej!

Konkurs: "Z pamiętnika mojego Misia..."

W listopadzie odbył się konkurs: "Z pamiętnika mojego Misia...". Wyniki konkursu poznaliśmy podczas Międzynarodowego Dnia Misia Pluszowego. Dziękujemy wszystkim za udział, a oto wyniki:
I miejsce: Janek Karmowski, Leon Schmelter i Paweł Korpal
II miejsce: Antonina Andryańczyk, Aniela Paterek i Antoni Rogożyński
III miejsce: Leon Jedrzejewski, Wyroznienie: Dominik Belt i Janek Sadłowski

GRATULUJEMY
Mały SU wraz z Opiekunami

Czytaj więcej!

SZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ „MOJA OJCZYZNA”

Szkolny konkurs poezji patriotycznej „Moja Ojczyzna” został rozstrzygnięty. Uczniowie pięknie recytowali wiersze o miłości, oddaniu i walce o Ojczyznę. Najlepsi okazali się:

Czytaj więcej!

"UMYSŁ OTWARTY"

W piątek 20 października uczniowie klasy 7b w ramach działań Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej wzięli udział w warsztatach tematycznych "Umysł Otwarty" i reprezentowali naszą szkołę w konkursie Muszkieterowie. Mimo trudnych warunków atmosferycznych wspaniale poradzili sobie z zadaniami w Parku Tolerancji mierząc się z tematem różnorodności. Zdobyliśmy 221 punktów i jak na razie wśród szkół podstawowych zajmujemy pierwsze miejsce.

Czytaj więcej!

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA KARMNIK DLA PTAKÓW

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, a szczególnie tatusiowie konkurs międzyszkolny oraz szkolny na karmnik dla ptaków został rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział 15 rodzin (nawet mamy) i wszyscy nas zadziwili swoją kreatywnością i inwencją twórczą. Wszyscy, którzy uczestniczyli w konkursie są wyróżnieni i zapraszam od poniedziałku 27 lutego br. po odbiór nagród dla całej rodziny, również kto chce może odebrać swój karmnik. W bydgoskim konkursie międzyszkolnym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy nagrodę zdobył karmnik Pawła Z. z klasy4A. (foto nagroda bydgoska).
W szkolnym plebiscycie najwięcej głosów zdobył karmnik Niny M. z klasy 4B (foto nagroda 1), zaś drugi wynik w punktacji osiągnął karmnik Alana N. z klasy 3C (foto nagroda 2), trzecią pozycję osiągnął w punktacji publiczności karmnik Pawła Z. z klasy 4A (foto nagroda 3).

Czytaj więcej!

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Mój pupil”

W dniu 25.X.2022 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Mój pupil” oraz wernisaż nagrodzonych prac. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności podejmowania działań mających na celu opiekę i pomoc innym.
Miło nam poinformować, iż zwycięzcą konkursu został Mateusz Walczak z klasy 2d, II miejsce zajął także uczeń naszej szkoły Igor Mira z klasy 5a.

Czytaj więcej!