Naukowcy biją na alarm – smartfonowa pandemia.

Szanowni rodzice wasze zaangażowanie w życie dzieci, jako najlepszych przewodników i autorytetów dla dziecka jest bezdyskusyjne. Widzimy jak cyberprzestrzeń i konsumpcyjna kultura tworzą nowe problemy – zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Należy nie być obojętnym, a nawet należy walczyć o każdego młodego człowieka, jego rozwój, szczęście, dobre relacje.

Czytaj więcej!

Znaczenie rodziców w życiu i wychowaniu dziecka

Podejmując trudne i odpowiedzialne zadanie, jakim jest wychowanie dziecka na wartościowego, odpowiedzialnego człowieka, zdolnego do współżycia i współdziałania w społeczeństwie, należy pamiętać również o zaspokajaniu podstawowych potrzeb biologicznych i psychicznych dziecka, przede wszystkim potrzebę miłości i akceptacji, dające poczucie bezpieczeństwa oraz kształtując nowe potrzeby poznawcze, emocjonalne i społeczne. To mama i tata poprzez stałe przebywanie z dzieckiem, dostarczają mu wiedzy o otaczającym świecie (...)

Czytaj więcej!

Kochać i wymagać

Aby zrozumieć dziecko, trzeba postawić się na jego miejscu, a najlepiej znajdować się w dwóch miejscach na raz – wejść w rolę dziecka i jednocześnie pozostawać rodzicem.
Ponieważ jednak wszyscy popełniamy błędy i co więcej, często nie zdajemy sobie z tego sprawy, powinniśmy w sprawowaniu tych ról odwoływać się do autorytetów i sprawdzonych metod postępowania, korzystając z inspirujących doświadczeń, praktycznych porad i fachowych wskazówek rodziców i specjalistów.

Czytaj więcej!

BYĆ TATĄ I CO DALEJ

Czytaj więcej!

REAGUJ

Przeprowadzone na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka przez TNS OBOP badania pokazują, że jedna trzecia badanych uważa, że nie powinni się wtrącać w to, jak rodzice postępują dziećmi i w sytuacje stosowania kar fizycznych. Jedną z części kampanii jest wypracowanie „skryptów reakcji”, którym celem jest wskazanie osobom dorosłym możliwych reakcji w sytuacjach trudnych, w których nie wiedzą jak się zachować.

Czytaj więcej!