Koncert dla klas 1-3

W czwartek 7 marca ponownie gościliśmy w naszej szkole Filharmonię Pomysłów. Tym razem poznaliśmy rodzinę Brzdękobrzdęckich: fryzjera czyli stylistę fryzur, Gitaśkę oraz dwóch Roztrzepusów Kudłaczów. Muzycznymi bohaterami były gitary: basowa, elektryczna i akustyczna. Było rytmicznie, melodycznie, radośnie i głośno!

Sylwia Marecka

Czytaj więcej!

UCZTA BOGÓW

20 lutego sala nr 19 zamieniła się w Olimp, na którym gościli greccy bogowie. Uczniowie klasy 5c przygotowali wspaniałą ucztę, w czasie której prezentowali wylosowanych bogów z mitologii greckiej.

Czytaj więcej!

KOLEJNE HALOWE MISTRZISTWO BYDGOSZCZY

Kolejny Puchar i medale do kolekcji! Po złocie młodszych dziewcząt, starsze uczennice SP 12 Bydgoszcz również zdobyły Halowe Mistrzostwo Bydgoszczy, tym razem w kategorii młodzieżowej!

Czytaj więcej!

Z ortografią za pan brat!

21 lutego to ustanowiony przez UNESCO Dzień Języka Ojczystego. W jego ramach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy co roku organizuje dla bydgoskich uczniów klas V - VIII Dyktando o Pióro Dyrektora pod hasłem "Mistrz ortografii".

Czytaj więcej!

STOP AUTOAGRESJI

Klasa 7c uczestniczy w cyklu zajęć "Stop autoagresji". Pani psycholog Hanna Korycka-Bryś porusza problem samouszkodzenia i zachowań samobójczych u uczniów – jak mądrze sobie pomagać, reagować na zmiany w zachowaniu.

Czytaj więcej!