Światowy Tydzień Mózgu 2024

W dniach 11-18.03.2024 roku obchodziliśmy tradycyjnie w naszej szkole Światowy Tydzień Mózgu. Był to czas na utrwalanie wiedzy na temat układu nerwowego, poznawanie nowych ciekawostek naukowych. I oczywiście najlepszy moment na najistotniejszą kwestię czyli trening mózgu. W tym celu przygotowaliśmy dla uczniów infografiki, prezentację multimedialną, quiz Milionerzy, rebusy oraz karty pracy z łamigłówkami usprawniającymi funkcje poznawcze na podstawie opracowania E.Osóbki-Zielińskiej pt. „Główka pracuje, czyli trening mózgu” cz.2.
Dużym powodzeniem wśród uczniów klas 4-8 cieszyła się gra „Główka pracuje” z użyciem kodów QR.
Bardzo aktywnie do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu włączyła się w tym roku również świetlica. Uczniowie pod okiem Pań wykonywali modele mózgu z wykorzystaniem długopisów 3D, plakat techniką collage na temat higieny mózgu pt. "Jak możesz dbać o swój mózg?", obejrzeli film edukacyjny "Jak działa mózg" oraz rozwiązywali zagadki logiczne.

Czytaj więcej!

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. – styczeń oraz luty 2024

Temat przewodni: Kreatywność
W pierwszych miesiącach roku w realizację programu zaangażowały się klasy 6d i 7a wraz z wychowawcami oraz uczniowie z grupy uczęszczającej na etykę. Podczas zajęć uczniowie dyskutowali na temat pojęcia kreatywności, podejmowali wyzwania kreatywne indywidualnie oraz w parach. Karty rozwijające kreatywność przygotowane przez fundację Instytut Edukacji Pozytywnej można znaleźć w galerii. Zapraszam serdecznie do zabawy umysłowej, niezależnie od wieku.

Czytaj więcej!

Dzień Szkolnego Czytania

W środę 12 marca uczniowie klas I- VIII w ramach promowania czytelnictwa wysłuchali fragmentów wielu opowieści. Starsi uczniowie sami przygotowali utwory, które zaprezentowali kolegom. Wybory uczniów były różnorodne, od klasyki, poprzez literaturę bliską młodzieży. Młodszym kolegom, bajki, wiersze i inne utwory dla dzieci, przeczytali nauczyciele i starsi koledzy.
W klasach I-III spotkanie zakończyli laureaci konkursu pięknego czytania, którzy przedstawili wzorowe odczytanie wybranych fragmentów książek. Uczniowie klas III w ramach tej akcji spotkali się również na zajęciach w bibliotece na Błoniu ( fotorelacja)

Czytaj więcej!

Jesteśmy w finale.

„Run, Forrest, Run” to etapowy konkurs organizowany przez Szkołę Otwartą i Tolerancyjną. Zadania dotyczą historii filmu, czyli medium kultury, w którym otwartość, różnorodność i walka ze stereotypami są szczególnie eksponowane. Julia Bielecka, Paulina Kamińska i Alicja Sowińska z klasy 7b reprezentowały naszą szkołę w pierwszym etapie tego konkursu i …wygrały!

Czytaj więcej!

DRZWI OTWARTE SZKOŁY

W piątek 1 marca gościliśmy Rodziców i Dzieci, chcących poznać naszą Szkołę i uczących w niej nauczycieli. Każdy mógł wziąć udział w zajęciach i zabawach przygotowanych w ramach tegorocznych Drzwi Otwartych. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, zarówno tych planowanych jak i niespodziewanych dla organizatorów. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie, ciepłe słowa a przede wszystkim Wasze uśmiechy.

Czytaj więcej!