"Nasze Roboty"

W ramach zajęć Robotyka i programowanie – Etap I, Grupa 2 w projekcie unijnym Edu(RE)wolucja  uczniowie z klas 2 i 3 zdobywali wiedzę jak rozwiązać postawione przed nimi zadanie, budując konstrukcje i roboty z klocków Lego WeDo 2.0. Na początku uczniowie poznali gry w których mogli porozumiewać się ze sobą za pomocą kodów i znaków. Następnie uczniowie poznali znaczenie słowa algorytm, czyli uporządkowany sposób postępowania przy rozwiązywaniu problemów z uwzględnieniem opisu czynności prowadzących do jego rozwiązania oraz sposoby zapisywania algorytmów. Najwięcej frajdy sprawiało dzieciom budowanie robotów. Budowały i programowały różne wersje robotów z najnowszych zestawów klocków Lego WeDo 2.0. Każdy zestaw wyposażony w silnik, czujniki ruchu i prawie 300 kolorowych klocków pozwalał na ciekawy sposób nauki przez zabawę. Dzieci na początku konstruowały  robota, wykorzystując podaną instrukcję wyświetloną na ekranie komputera. A następnie przystępowała do stworzenia programu, który go uruchamiał. Zaprogramowanie robota i jego testowanie podczas zabawy były najbardziej fascynującym przeżyciem.