Budowa i programowanie robota jeżdżącego „Łazika”.

W ramach zajęć Robotyka i programowanie – Grupa I, Etap II w projekcie unijnym Edu(RE)wolucja uczestnicy zbudowali z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego Mindstroms Education EV3 roboty jeżdżące. Jednym z problemów do rozwiązania było zaprogramowanie trasy robota według różnych kryteriów - kąta skrętu, mocy silników, długości odcinka trasy.
Ponadto uczniowie modyfikowali roboty pod kątem możliwości sterowania pojazdem wykorzystując odpowiednio czujniki koloru (aby wykrywać punkt skrętu), touch sensor by reagować na przeszkodę lub też sterować za pomocą dotyku.
Aby sprostać zadaniu uczestnicy zajęć zapoznali się z blokami komend niezbędnymi do stworzenia oprogramowania robota jak również specyfiką działania i podłączania silników, sensorów, modułów do programowania.

Barbara Szurpita

Zapraszamy do galerii zdjęć i filmików z tego etapu zajęć.