Gdy liście tańczą, my tworzymy - jesień w świetlicy...

A jesienią w naszej świetlicy ....

Czytaj więcej!

XV Misyjny Konkurs Bożonarodzeniowy

Zachęcamy do udziału!
Tegoroczne hasło brzmi: „Misjonarze nadziei pośród narodów" - mój szkolny kolega ze Sri Lanki.
Prace należy dostarczyć do 19 grudnia 2025 r.
Do każdej pracy konkursowej prosimy o dołączenie „KARTY ZGŁOSZENIA”.
Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową do pobrania poniżej.
Ogłoszenie wyników nastąpi w nowym roku 2026 r.
Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się na uroczystym spotkaniu w naszej szkole.
Zapraszamy!

Czytaj więcej!

Konkurs informatyczny BÓBR

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłoszenia do nauczycieli informatyki/ nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej do piątku 14.11. 2025 r. do godz. 10.00.
Uczeń powinien samodzielnie zalogować się do platformy dzwonek.pl
Na platformie dzwonek.pl można zapoznać się z zadaniami z poprzednich edycji (zasoby- konkurs Bóbr).
Aleksandra Tarczyńska-Pajor

Czytaj więcej!

Co łączy Polaków?

Gdybyśmy mieli wskazać, co łączy Polaków, bez wątpienia są to symbole narodowe – flaga, godło i hymn. Ten ostatni z dumą i radością śpiewamy m.in. w dniu Narodowego Święta Niepodległości lub w chwilach, kiedy nasi sportowcy zwyciężają. Ale czy tylko śpiewamy? Uczniowie klasy 4c – Jeremi Skurzak i Miłosz Skurzak - udowodnili swój kunszt gry na ukulele wykonując najważniejszą dla Polaków melodię.

Jesteśmy z Was dumne
Izabela Siegert
Bogusława Urbańska

Czytaj więcej!

Konkurs recytatorski

Zapraszamy do uczestnictwa.
W załączeniu regulamin konkursu oraz lista utworów.

Czytaj więcej!

Kampania profilaktyczno-edukacyjna MOPS „Nie <graj> dzieckiem w sytuacji rozwodu!”

19 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. W związku z tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie za pomocą

e-dziennika informacji skierowanej do rodziców uczniów, dotyczącej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pod hasłem „Nie graj dzieckiem w sytuacji rozwodu!”.



Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na trudną sytuację dziecka podczas rozwodu rodziców, gdzie dzieci bardzo często stają się ofiarami przemocy emocjonalnej i psychicznej. Kampania ma na celu zminimalizowania dzieciom negatywnych konsekwencji rozwodu.

Czytaj więcej!

Ścieżki kształcenia – jak zaplanować swoją przyszłość?

Wybór dalszej drogi edukacyjnej to jedna z pierwszych ważnych decyzji, przed którymi stają uczniowie kończący szkołę podstawową. Warto już teraz zastanowić się nad swoimi zainteresowaniami, mocnymi stronami i tym, co sprawia przyjemność w nauce.
Po ukończeniu szkoły podstawowej uczniowie mogą kontynuować naukę w różnych typach szkół:
- Liceum ogólnokształcące – to dobry wybór dla osób, które chcą poszerzać wiedzę ogólną i planują studia na uczelni wyższej.
- Technikum – łączy naukę ogólnokształcącą z przedmiotami zawodowymi, pozwalając zdobyć konkretny zawód i maturę.
- Branżowa szkoła I stopnia – daje możliwość szybszego wejścia na rynek pracy i zdobycia kwalifikacji w wybranym zawodzie.
Każda z tych ścieżek prowadzi do dalszego rozwoju – można kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia, technikum dla dorosłych lub na studiach. Najważniejsze to dobrze poznać siebie i swoje cele, a następnie wybrać drogę, która najlepiej odpowiada indywidualnym predyspozycjom.

Czytaj więcej!

ZABAWA W TEATR

W klasie 4b podsumowaliśmy omawianie lektury “Pinokio”. Krótkie przedstawienia poprzedzone były przygotowaniem postaci. Podziwialiśmy Dyrektora Teatru Marionetek, Pinokia, Gadającego Świerszcza, Lisa, Kota, Wróżkę i Dżepetta. Zadaniem każdego zespołu, oprócz przygotowania postaci, było ułożenie scenariusza i krótki występ. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Chętne osoby przygotowały różne rodzaje lalek - bohaterów swoich ulubionych książek. Julka przyniosła Czerwonego Kapturka, Janek zrobił Harrego Pottera, Klara uszyła konika z książki, którą czyta, Kuba wykonał Pinokia z Minecrafta, a Szymon pochwalił się panem Kleksem. Wszyscy podziwialiśmy kunszt wykonania lalek oraz ich prezentacje. Dzięki zabawie w teatr uczniowie utrwalili wiedzę nt. lektury, rozwinęli swą wyobraźnię oraz umiejętności komunikacyjne, współpracy i panowania nad emocjami.

Czytaj więcej!

UCZNIOWSKIE KÓŁKO TEATRALNE

Z radością informujemy, że pod opieką pani Moniki Czeszewskiej rozpoczęło działalność kółko teatralne! Uczniowie klas I–VIII już zdążyli zaprezentować swój pierwszy spektakl – „Hejt? Nie dzięki, wolę pizzę!” podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Publiczność była zachwycona, a to dopiero początek! W planach są kolejne występy i mnóstwo twórczych pomysłów. Trzymamy kciuki za naszych młodych aktorów!

Czytaj więcej!

OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE W KLASDACH 4-8

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wystąpił chór szkolny pod batutą Pana Jacka Szacho-Głuchowicza, natomiast szkolne koło teatralne pod opieką Pani Moniki Czeszewskiej przedstawiło spektakl „Hejt? Nie, dziękuję – wolę pizzę!”.
Całość zwieńczył koncert poznańskiego muzyka Krystiana Jałoszyńskiego. Samorząd Uczniowski klas 4-8 przygotował specjalne odznaczenia dla nauczycieli – każdy z pedagogów został wyróżniony w wyjątkowy, przyjazny żartobliwy sposób. To był dzień pełen uśmiechu, wdzięczności i dobrej zabawy!
Spektakl i koncert do obejrzenia w postach szkolnego FB.
Dziękujemy wszystkim Artystom za wspaniałe występy. A całej społeczności naszej Szkoły życzymy, by ten rok był pełen odkrywania nowych pasji.

Czytaj więcej!