"JEDEN DZIĘKI DRUGIEMU PATRZY NA ŻYCIE SERCEM"
Serdecznie dziękujemy Wszystkim darczyńcom ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy - uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, za okazane serce i wsparcie na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Słoneczko" w Bydgoszczy poprzez przekazanie dobrowolnych darów. Inicjatorką akcji była uczennica Nadia Michalska z klasy 7c.
Wszystkie zebrane dary zostały już przekazane na rzecz ośrodka DPS "Słoneczko" w Bydgoszczy. Dzięki Wam "jeden dzięki drugiemu patrzy na życie z sercem" - słowa naszego hymnu mają siłę.
Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Twórz, kreuj i uwierz”
- „Proszę pani, nie umiem narysować kota! Nie wiem jak to zrobić…, nie wiem jak wyciąć drzewo z papieru…”.
- Spróbuj Kwiatuszku, masz możliwości i dziecięcą fantazję, która na pewno pozwoli Ci coś wymyślić. Potrzebujemy trochę spokoju, wyciszenia i czasu na pomysł…każda kreska i pociągnięcie pędzlem uruchamia wyobraźnię i sprawia, że potrafisz stworzyć jedyną w swoim rodzaju piękną, wyjątkową pracę plastyczną.
O te indywidualne i jedyne w swoim rodzaju prace chodziło:) Każda była inna, nie ma możliwości, aby się powtórzyły, bo każdy ma inne spojrzenie na dany temat. Podpowiedzi było mało, bo tylko wtedy pięknie się rozwijacie i potraficie wykazać się swoją fantazją i niepowtarzalnością.
Spisaliście się świetnie! Gratulacje!
Innowacja pedagogiczna „Bydgoszcz dobrze znam, bo poznaję to miasto sam”
Innowacja pedagogiczna „Bydgoszcz dobrze znam, bo poznaję to miasto sam” była realizowana w klasie 3c, w celu przybliżenia uczniom wiedzy o najbliższym środowisku lokalnym oraz rozwijania poczucia przynależności i tożsamości regionalnej. Głównym założeniem działań było umożliwienie dzieciom odkrywania miasta poprzez obserwację, doświadczenie i aktywne uczestnictwo w poznawaniu jego historii, kultury oraz współczesnego charakteru.
Podczas realizacji innowacji uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach edukacyjnych – spacerach i wycieczkach po mieście, rozmowach, pracach plastycznych oraz aktywnościach rozwijających umiejętność obserwacji i orientacji w przestrzeni miejskiej.
PRZYSTANEK JP2
Edward Warchocki, Marcin Kruszewski (@prawomarcina) – z nimi spotkaliśmy się w Toruniu.
12 czerwca 2026 r. pod patronatem Marszałka Województwa – pana Piotra Całbeckiego - odbyło się III. spotkanie dla młodych z województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu. Miejscem wydarzenia było Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży.
Nasi uczniowie mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych z różnymi ciekawymi postaciami. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się robot E. Warchocki, któremu uczestnicy zadawali pytania. Podobnie było z Marcinem Kruszewskim – popularyzatorem prawa wśród młodych ludzi. Jednym z prelegentów był ksiądz na rolkach, który jest także kapelanem ZHP.
Dostępna była również strefa aktywności: piłkarski dart, dmuchane mega piłkarzyki, zwis na drążku na czas. Można było skorzystać z różnych warsztatów (tworzenia bransoletek, witraży, sadzenia roślin), wziąć udział w loterii, a to wszystko na łonie natury.
Sukces szachowy ucznia klasy 6c
Z ogromną radością informujemy, że Adam Brol, uczeń klasy 6c oraz reprezentant Szkoły Podstawowej nr 12, zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców klas 4–6 w sezonie 2025/2026 Międzyszkolnej Ligi Szachowej.
Międzyszkolna Liga Szachowa to prestiżowy cykl rozgrywek obejmujący 15 turniejów, które odbywają się przez cały rok szkolny w szkołach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. O końcowym wyniku decydują osiągnięcia zawodników we wszystkich turniejach sezonu, dlatego miejsce na podium jest efektem systematycznej pracy, zaangażowania oraz wysokiego poziomu sportowego.
Serdecznie gratulujemy Adamowi tego wspaniałego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów przy szachownicy!


