Zimowe Inspiracje Matematyczne

Opublikowano: 2024-02-13 12:03, Numer artykułu: 78785

W dniach 5-9.02.2024 roku w Bydgoszczy odbywały się Zimowe Impresje Matematyczne.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedziła pani dr inż. Karolina Mroczyńska z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  i przeprowadziła warsztaty matematyczne dla klas 4 nt.: „Kula - bryła doskonała” oraz dla klas 1-3 nt.: „Geometryczne witraże”. Zajęcia były bardzo inspirujące oraz udowodniły uniwersalność i piękno Królowej Nauk.

Dodatkowo wielu naszych uczniów brało udział w konkursie plastycznym pt.: „Zima w świecie kół i okręgów”. Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej dzieci, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych, a przede wszystkim pokazanie, że matematyka jest piękna i uniwersalna. Wyniki konkursu już niebawem. Czekamy na nie z niecierpliwością!

Monika Mojsiewicz