ZAJĘCIA Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA ETAP I, GRUPA I

Uczniowie  grupy 1. , I etapu edukacyjnego uczęszczający na zajęcia programowania i robotyki w ramach realizowanego programu Edu(R)Ewolucja  w grudniu 2019 i styczniu br. mieli okazję poznać podstawy programowania edukacyjnego robota Photon.   Ponadto dzieci świetnie bawiły się przy grze  Scottie Go! , w której  współpracując ze sobą układały  program z kartonowych klocków , następnie z wykorzystaniem odpowiedniej aplikacji skanowały go, wprawiając w ruch na tablecie  bohatera gry.  Rozwijały swoją  umiejętność programowania ozobotów , tym razem kodując  sposób poruszania się i efekty świetlne za pomocą ekranu monitora i wizualnego  edytora  OzoBlockly . Na ostatnich zajęciach przed feriami Hania z klasy 1c zrobiła swoim koleżankom i kolegom z grupy niespodziankę i przyniosła swojego robota o imieniu Mind. Dzieci mogły poznać i wykorzystać jego możliwości w zabawie na macie . Od lutego rozpoczęliśmy  pracę z  zestawem LEGO  WeDo !

Zapraszamy na krótką  fotorelację z zajęć.

Joanna Koszowska