Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE - WARSZTATY I POKAZZgodnie z założeniami grantu „Robotyka i programowanie - warsztaty i pokaz” uczniowie Hubert Kuś, Kim Kmieć, Marcin Oparski z naszej szkoły przeprowadzili 23.03.2018r.  zajęcia w formie wykładu i warsztatowej dla uczniów z Szkoły Podstawowej nr 13 w Bydgoszczy.ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE - WARSZTATY I POKAZ
Obok wykładów z wsparciem prezentacji – czym jest robotyka, jej obecność i zastosowanie w codziennym życiu, prezentacji czym jest programowanie z wykorzystaniem charakterystycznej terminologii związanej z EV3 Lego Mindstorms dzieci „składały” prostego robota, oraz uczyły się  sterować robotami – a wszystko poprzez zabawę.
Dodatkową atrakcją były Ozoboty, dzięki którym uczestnicy warsztatów w przystępny sposób mogli zapoznać się z  pojęciem kodowania komend z wykorzystaniem kolorów, tworzyli „swoje” trasy przejazdu z różnymi opcjami (np. szybciej, zawróć …) dla robocików (ozobotów).

B. Szurpita i A. Prokopowcz

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE - Z WIZYTĄ FILM 1