Z ortografią za pan brat!

21 lutego to ustanowiony przez UNESCO Dzień Języka Ojczystego. W jego ramach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy co roku organizuje dla bydgoskich uczniów klas V - VIII Dyktando o Pióro Dyrektora pod hasłem "Mistrz ortografii".

W tym roku odbyła się już IX edycja konkursu, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę o języku polskim, zasadach ortografii i interpunkcji. Tematem tegorocznego dyktanda była biografia Stanisława Moniuszki. Aby dotrzeć do finału konkursu należy przejść eliminacje w jednej z bydgoskich filii biblioteki.

"Reprezentowanie szkoły uważam za swój miły obowiązek w tak wyjątkowym dniu" - twierdzi uczeń klasy 7b Krzysztof Śledź, któremu od kilku lat z ogromnym sukcesem udaje być się w czołówce wśród wygranych bydgoskich szkół.

"Tym razem zająłem III miejsce w zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii. To duży sukces, ale też duża odpowiedzialność, aby stać na straży poprawnej polszczyzny. Chciałbym zachęcić także innych uczniów Szkoły do udziału w konkursie, bo na uczestników czekają wspaniałe nagrody oraz dyplomy. Najważniejsza jest jednak ogromna satysfakcja z bycia Polakiem".

Krzysztof Śledź, SP 12 w Bydgoszczy