"Z buta" z Bydgoszczy do Górki Klasztornej Nasi uczniowie przemierzyli około 55 km pieszo.
Opublikowano: 2026-06-26 15:19, Numer artykułu: 115891 , Autor: B.Szurpita
20-21 czerwca 2026 r. odbyła się III. Piesza Pielgrzymka Młodych pod hasłem " #zbutadoMaryi".
W sobotę pielgrzymi ruszyli i przeszli około 23 km do bazy noclegowej w Nakle. Tam odwiedził ich ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Choć w nocy była w burza, to od rana w niedzielę można było już iść bezpiecznie do sanktuarium maryjnego przez około 32 km. Deszcz pojawił się tuż po wejściu do kościoła na Mszę świętą, która zwieńczyła drogę.
Gratulujemy naszym dzielnym ósmoklasistą, że dotarli do celu!
Dorota Kiedrowska