PRZYSTANEK JP2
Edward Warchocki, Marcin Kruszewski (@prawomarcina) – z nimi spotkaliśmy się w Toruniu.
12 czerwca 2026 r. pod patronatem Marszałka Województwa – pana Piotra Całbeckiego - odbyło się III. spotkanie dla młodych z województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu. Miejscem wydarzenia było Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży.
Nasi uczniowie mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych z różnymi ciekawymi postaciami. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się robot E. Warchocki, któremu uczestnicy zadawali pytania. Podobnie było z Marcinem Kruszewskim – popularyzatorem prawa wśród młodych ludzi. Jednym z prelegentów był ksiądz na rolkach, który jest także kapelanem ZHP.
Dostępna była również strefa aktywności: piłkarski dart, dmuchane mega piłkarzyki, zwis na drążku na czas. Można było skorzystać z różnych warsztatów (tworzenia bransoletek, witraży, sadzenia roślin), wziąć udział w loterii, a to wszystko na łonie natury.
Wydarzenie nawiązywało do wartości bliskich św. Janowi Pawłowi II – patronowi naszego województwa – takich jak odwaga, odpowiedzialność i poszukiwanie własnej drogi.
Dorota Kiedrowska
Małgorzata Łoś