Pierwsza lekcja w 4a

Opublikowano: 2023-09-06 10:10, Numer artykułu: 71378 , Autor: K.Borkowska

5 września klasa 4a miała nietypowe zajęcia łączące wf z matematyką. Uczniowie stali się podczas tych swoich pierwszych dwóch lekcji w tym roku szkolnym zagubioną grupą nieznajomych czwartoklasistów, która ocknęła się nagle w gęstym wąwozie.

Aby zdążyć się uratować, musieli w ciągu 40’ wykonać 5 różnych zadań. Zwyciężyć żywioł mogła tylko zgrana grupa, która współdziała ze sobą i się nie kłóci! Grupa Czerwona działała na dziedzińcu, Niebieska na placu zabaw, a Zielona przed głównym wejściem do szkoły.

Ostatecznie wszyscy zwyciężyli, choć każda grupa inaczej! Najpierw wszyscy szukali ukrytych listów, potem wykonywali różnorodne zadania. Niektóre z rozwiązań nas zaskoczyły pomysłowością i kreatywnością uczniów, np. niezwykłe piktogramy z wizerunkiem grup albo mierzenie wzrostu przy pomocy sznurka i krótkiej linijki, a następnie wybieranie osoby najwyższej i najniższej.

Obejrzyjcie fotorelację z naszej zabawy :)