Pasowanie Pierwszoklasistów 2023r.

Opublikowano: 2023-11-01 12:29, Numer artykułu: 74150

27 października nasi najmłodsi uczniowie w towarzystwie wychowawców dumnie wkroczyli na salę gimnastyczną by wziąć udział w „Pasowaniu na Pierwszaka”. Piękna jesienno - kosmiczna sceneria i odświętne stroje sprawiły, że był to wieczór pełen wrażeń zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
Wszyscy z dumą patrzyliśmy jak wzorowo zdawali egzamin, bezbłędnie odpowiadali na pytania starszych kolegów i pani dyrektor Katarzyny Borkowskiej, śpiewali oraz tańczyli jak zawodowcy. Spontaniczny i radosny  występ wszystkich Pierwszaków wraz kolegami przygotowującymi pasowanie był symbolem jedności naszej społeczności. Choć różnimy się od siebie jak planety, to tworzymy wspólną szkolną galaktykę.
Po części artystycznej dzieci przystąpiły do złożenia przysięgi. Pasowanie magicznym ołówkiem, rozdanie dyplomów i nałożenie krawatów z logo szkoły było dużym przeżyciem dla dzieci i wzruszyło niejednego rodzica.
Życzymy naszym Pierwszakom, by były tak uśmiechnięte, radosne i zadowolone, jak w tym wyjątkowym dniu.

Organizatorzy: J. Konarzewska, A. Konopińska, B Szurpita, J. Kotlarek, A Lewandowska, M. Wojtecka

Fot. Kacper Plantowski