Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Opublikowano: 2023-11-15 16:51, Numer artykułu: 74948 , Autor: B.Szurpita

Dnia 13 listopada w naszej szkole odbyły się  uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miały one dwuczęściowy charakter: o godz. 9.20 w apelu uczestniczyły dzieci z klas 7-8, o godz. 10.20 – z klas 4-6.
Dla upamiętnienia święta zarówno na pierwszym, jak i na drugim apelu wysłuchaliśmy recytacji utworów patriotycznych, które przygotowali chętni uczniowie.
W klasach starszych obchody uświetniła obecność zaproszonych gości: pani Anny Kornelii Jędrzejewskiej, kustoszki Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, pana Adama  Zdunka, szefa promocji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz pana Adama Gajewskiego z Muzeum Legend Szyperskich Barki Lemara pod banderą bydgoskiego Miejskiego Centrum Kultury.
Goście wygłosili krótką prelekcję na temat mobilnej ekspozycji złożonej z reprodukcji plastycznych udostępnionych przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy pn. „Bydgoska Re-Produkcja Sztuki, czyli Stanisława Niesiołowskiego Muzeum Latające”.
Apel dla uczniów klas 4-6 stał się okazją do wspólnych śpiewów – przy akompaniamencie szkolnego chóru wybrzmiały znane pieśni: ,,Przybyli ułani”, ,,Piechota” czy  ,, Marsz Pierwszej Brygady” oraz do zabawy – „Test wiedzy o znajomości Małej Ojczyzny”.
Współczesny patriota to  nie tylko człowiek kultywujący pamięć o przodkach. Dziś można go wyrażać w szacunku do szkoły, w której się uczymy, do  nauczycieli i wszystkich osób w niej pracujących. To budowanie przyjaźni, pomoc innym w nauce lub udział w ważnych sprawach w Naszej okolicy.

Pełna fotorealcja na naszym fanpage na FB

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie:
Agnieszka Lewandowska,
Ewa Redlarska-Tuchalska,