Niebieskie dzieci

26. kwietnia, w murach naszej szkoły, odbyło się spotkanie o niezwykłych dzieciach. Inspiracją do organizacji tego wydarzenia stały się tematy poruszone w książce p. Moniki Rezmer. Czyż można byłoby sobie wyobrazić lepszy czas, niż kwiecień - Miesiąc Świadomości Autyzmu? Podczas tego spotkania przybliżono wyjątkowy świat dzieci ze spektrum autyzmu, skupiono się na drzemiących w nich zdolnościach, talentach, doceniono ich pozytywy oczami: rodzica, nauczycieli przedszkola terapeutycznego oraz szkoły, ale i oczami „Niebieskiego Dziecka”. Poznaliśmy różne perspektywy, różne odczucia, ale i poszukiwaliśmy punktów wspólnych. Tego, co nas łączy w drodze do poznawania wyjątkowego świata osób ze spektrum autyzmu. Prelegentami byli:  p. Monika Rezmer, Jakub Remus (niewątpliwie Gwiazda tego spotkania; miejmy nadzieję, że będzie jeszcze gościem w naszych murach), p. dr Małgorzata Karwowska, p. Sylwia Marecka, p. Małgorzata Wejman, p. Aleksandra Tarczyńska – Pajor. Jesteśmy wdzięczni wszystkim przybyłym rodzicom i nauczycielom, że znaleźli czas i mieli ochotę zgłębić pozytywny świat Niebieskich Dzieci.

Pamiętajmy, przytaczając słowa Clare Morrall:

"Dzieci są jak motyle na wietrze...

Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,

ale każde z nich lata najlepiej jak może.

Po co zatem porównywać je do reszty?

Każde jest inne.

Każde wyjątkowe.