Kolejne spotkanie z Królową Nauk w ramach Bydgoskich Impresji Matematycznych

W poniedziałek 12 czerwca mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w naszej szkole panie dr Karolinę Mroczyńską oraz dr Agnieszkę Łukasiewicz, które przeprowadziły nietypowe lekcje dla klas 7-8 w ramach Letnich Impresji Matematycznych, podczas których tematem przewodnim była geometria i jej obecność w otaczającej nas rzeczywistości. Uczniowie wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach nt. "Matematycznej harmonii świata" i "Statystyki matematycznej na co dzień", podczas których dowiedzieli się, dlaczego liczby pierwsze mają doskonałe zastosowanie w szyfrowaniu m. in. kart bankomatowych a także, gdzie w przyrodzie napotykamy zasady złotego podziału i jak go wykonać. Poznali też pojęcia sita Eratostenesa oraz ciągu Fibonacciego.

dyr. Katarzyna Borkowska
fot. Grzegorz Idzikowski