Język ojczysty - oczami młodzieży

Opublikowano: 2024-03-25 18:42, Numer artykułu: 80703

Od 13 do 16 marca uczniowie  naszej szkoły wzięli udział  w różnych działaniach związanych z językiem polskim. Jednym z nich był konkurs  na projekt koszulki promującej język polski. „Językowe pranie” zawisło  na kilka dni w łączniku szkoły – nauczyciele i reprezentanci klas wybrali najciekawsze prace, a trzeba przyznać, że wybór był bardzo trudny.
Zwyciężyli:
1 miejsce – Wiktor Osiej klasa 7b
2 miejsce-Elena Kussy klasa 4d
3 miejsce- Nicole Żmijewska klasa 8b
Uczniowie klas czwartych ćwiczyli  pracę w grupach i sprawdzali  swoją wiedzę z ortografii.  Efektem  tej współpracy są  piękne plakaty  pod hasłem „Ortograficzna wyspa.
Starsze grupy rozwiązały językowy test, bawiły  się w detektywa literackiego oraz zmagały się z łamańcami językowymi. Wszystkim Uczniom i Nauczycielom dziękujemy za włączenie się w zadania.
Sami zobaczcie jak im wyszło.

Organizatorzy: Izabela Siegert, Dominika Strehlke,

Agnieszka Lewandowska, Monika Dymarkowska-Baron.