IX Bożonarodzeniowy Konkurs Misyjny „Podajmy ręce, by pomóc więcej” - mój szkolny kolega z Rwandy i Burundi."

20 lutego 2019 r. zostały wręczone nagrody dla zwycięzców IX Bożonarodzeniowego Konkursu Misyjnego organizowanego przez Ognisko Misyjne „Communio” działające w naszej szkole.
W tym roku odbyło się ono pod hasłem: „Podajmy ręce, by pomóc więcej” - mój szkolny kolega z Rwandy i Burundi.

Wszystkie prace musiały nawiązywać do tematu. Kategorie dla poszczególnych grup wiekowych były następujące: zakładka do książki, pocztówka,  album ze zdjęciami i informacjami oraz listy w języku polskim, a także języku angielskim i niemieckim. W skład jury wchodziła wyspecjalizowana kadra w zakresie plastyki, polonistyki, języków obcych, pedagogiki, bibliotekoznawstwa. Laureatami konkursu zostali uczniowie z Bydgoszczy oraz z takich okolic jak Panigródz, Dziambowo, Wojnowo, Dobrcz, Bydgoszcz, Kotomierz, Niemcz, Solec Kujawski, Zakrzewo, Lutów, Skórka. Nagrody ufundowała parafia NMPMK oraz Rada Osiedla „Górzyskowo”, której przedstawiciele byli obecni na rozdaniu. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki występ artystyczny dla przybyłych gości. Całość zwieńczył drobny poczęstunek.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie! Do zobaczenia na X jubileuszowej edycji!

Relacja z konkursu na stronach internetowych:http://diecezja.bydgoszcz.pl/2019/02/20/podajmy-rece-by-pomoc-wiecej/

Opiekunki Ogniska Misyjnego „Communio”
Liliana Gaul i Dorota Kiedrowska