Innowacja "Jestem bezpieczny"

15 czerwca 2018r. w kl.1b została uroczyście podsumowana innowacja pedagogiczna „Jestem bezpieczny”. Uczniowie w każdym tygodniu poznawali kolejny rozdział bajki profilaktycznej p.t.„Cukierki”. Wykonywali ilustracje do własnej książeczki. Otrzymali pamiątkowe upominki i pocztówki ze swoimi mocnymi stronami, by pamiętać, że każdy w klasie oraz w życiu jest potrzebny i niepowtarzalny. Podczas zajęć dzieci m.in. poznały sposoby wyrażania  różnorodnych emocji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dowiedziały się jakie mają prawa, a jakie obowiązki. W kolejnych latach będą do tych tematów często wracać, bo są bardzo przydatne w budowaniu relacji i odnajdywaniu się w dziecięcym życiu. W ramach programu, zostali zaproszeni Goście, którzy przybliżyli dzieciom swoją pracę. Byli to Pracownicy naszej szkoły – Panie: Pedagog, „Agatka”, Kucharka i Woźna. Dziękujemy Gościom za podzielenie się swoim cennym doświadczeniem. Naszym Uczniom zaś życzymy, by zdobytą wiedzę mogli wykorzystywać już podczas zasłużonych wakacji.

Aleksandra Graf, Urszula Boguszewska