"DZIEŃ ZE ZNANYMI SPORTOWCAMI"

Opublikowano: 2023-11-23 18:00, Numer artykułu: 75363 , Autor: B.Szurpita

13.11. z radością skorzystaliśmy z zaproszenia SOSW nr 3 i wzięliśmy udział w “Dniu ze znanymi sportowcami”.  W tegorocznej edycji Gwiazdami byli:
Beata Mikołajczyk - Rosolska (trzykrotna medalistka olimpijska), Hanna Bakaniuk (rekordzistka Guinessa w dystansie lodowej mili, multimedalistka MP w pływaniu na basenie i wodach otwartych), Artiom Łaguta (żużlowiec), Weronika Pijanej i Wojciech Wójcik (czterokrotni MP w tańcu towarzyskim juniorów).
Naszą szkołę godnie reprezentowali: Wiktor Fryc i Szymon Mucha z kl.2b, Anna Kunicka i Szymon Stelmaszyk z kl. 7b, Paweł Korpal z kl. 3a, Emilia Żychowska - Plizga z kl. 7a, Franciszek Lashmann z kl. 4a, Kacper Kiser z kl. 4d, Zuzanna Flis z kl. 5c oraz Bartłomiej Skemski z kl. 3d.
Spotkanie obfitowało w moc atrakcji. Były wywiady z Gwiazdami i możliwość trenowania pod Ich okiem. Ćwiczyliśmy na ergometrze wioślarskim, braliśmy udział w wyścigu hulajnogami, uczyliśmy się tańca oraz staraliśmy się jak najdłużej wytrzymać z zanurzonymi rękoma w zimnej wodzie.
Organizatorzy zadbali również o upominki dla uczestników oraz pamiątkowe autografy Gwiazd. Dziękuję p. Renacie Pietrydze oraz p. Krzysztofowi Maćkowiakowi za pomoc w opiece nad uczniami.

Izabela Siegert

Zespół ds. Osób z Niepełnosprawnościami