Dzień Szkolnego Czytania

Opublikowano: 2024-03-19 17:40, Numer artykułu: 80318

W środę 12 marca uczniowie klas I- VIII w ramach promowania czytelnictwa wysłuchali fragmentów wielu opowieści.  Starsi uczniowie sami  przygotowali utwory, które zaprezentowali kolegom. Wybory uczniów były różnorodne, od klasyki, poprzez literaturę bliską młodzieży.

Młodszym kolegom, bajki, wiersze i inne utwory dla dzieci, przeczytali nauczyciele i starsi koledzy.  W klasach I-III spotkanie zakończyli laureaci konkursu pięknego czytania, którzy przedstawili wzorowe odczytanie wybranych fragmentów książek.  Uczniowie klas III w ramach tej akcji spotkali się również na zajęciach w bibliotece na Błoniu.

Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas i zachęceni do sięgania po książki,  przeżyją  wiele wspaniałych przygód czytelniczych.