DEMOKRATYCZNE ...

W "Słowniku języka polskiego" przy haśle demokracja można przeczytać:

1. «ustrój polityczny, w którym władzę sprawuje społeczeństwo poprzez swych przedstawicieli; też: państwo o takim ustroju»
2. «forma organizacji życia społecznego, w której wszyscy uczestniczą w podejmowaniu decyzji i szanują prawa i wolność innych ludzi».
 Te dwie definicje idealnie sprawdzają się w naszej szkole.

Wybory  opiekuna SU, rzecznika praw ucznia i przewodniczącego szkoły odbyły się 21 września 2018. Uprawnionych do głosowania było 421 uczniów, do urny poszło 248. Ubolewamy nad tak niską frekwencją. Do miana przewodniczącego szkoły pretendowały: Julia Porazińska. Izabela Andrzejewska i Mikołaj Domagalski.Głosy rozłożyły się następująco:

Julia Porazińska: 72,
Izabela Andrzejewska: 99,
Mikołaj Domagalski: 39,
Ilość głosów nieważnych: 38.

Przewodniczącą szkoły została więc Izabela Andrzejewska, a jej zastępcą Julia Porazińska.

Opiekunem SU została po raz P. Monika Dymarkowska, a na rzecznika praw ucznia wybrano również P. Monikę Dymarkowską. W związku jednak z z niemożliwością łączenia dwóch funkcji rzecznikiem praw ucznia został P. Michał Araszewski.