Debata SOiT ,,Dlaczego Demokracja?’’

7 czerwca Hanna Sowińska, Oliwia Berdych, Zofia Banasiak i Hanna Konarzewska wzięły udział w 5. edycji młodzieżowej debaty „Hyde Park”. Spotkanie odbyło się w ratuszu. Ekspertami byli: Anna Mackiewicz (Nowa Lewica), Paweł Bokiej (PiS), Ireneusz Nitkiewicz (KO). Po wysłuchaniu kilku wypowiedzi uczniów szkół średnich, uczennice miały okazję zabrać głos w dyskusji i wyrazić swoje stanowisko. Wykłady poruszały tematy takie jak: autorytaryzm, demokracja i ustroje panujące w poszczególnych państwach. Każda z wypowiedzi była zakończona tezą. Słuchacze głosowali, czy zgadzają się ze stanowiskiem innych, czy też nie. Wśród nich przeprowadzono również ankietę. Pytano o najważniejszy element demokratycznego państwa prawa. Zdaniem uczestników, jest to wolność poglądów. Uczennice naszej szkoły miały szansę wziąć czynny udział w debacie oraz porównać swoje opinie ze stanowiskami innych.

Zofia Banasiak oraz zespół SOiT