Bydgoskie Impresje Matematyczne 2024

Opublikowano: 2024-10-13 15:47, Numer artykułu: 87878 , Autor: B.Szurpita

10 października 2024 roku klasa 5c wraz z wychowawcami wzięła udział w Bydgoskich Impresjach Matematycznych, które odbyły się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W ramach wydarzenia uczniowie uczestniczyli w II Festiwalu Szkolnych Kół Matematycznych oraz w konkursie na poster matematyczny, gdzie mieli okazję zaprezentować swoją prace na temat "Liczb w kosmosie". Ich plakat i wystąpienie wywarło ogromne wrażenie. Zajęli I miejsce i otrzymali atrakcyjne nagrody. Oprócz tego, wzięli udział w ciekawych zajęciach z programowania, które rozwijały ich umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, zdobywając wiedzę o historii dyplomacji oraz losach polskich uchodźców.
Był to dzień pełen nauki i inspirujących doświadczeń.

M. Mojsiewicz