16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Z uwagi na pandemię, w tym roku stawiamy na działalność online, ale to wcale nie znaczy, że będzie mniej atrakcji.
Zamiast konferencji przygotowaliśmy:
- Nagranie powitalne IV sezonu projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna
- Grę Miejską „Beautiful Mind III”
- Premierę Miejskiej Otwartej Szkoły Tolerancji
- Prapremierę Banku Kultury SOiT
- Film „18-tka w Bydgoszczy”
- Konkurs literacki „Paper Wisdom”.
Szczegółów poszukujcie na https://otwarta.bydgoszcz.pl/
Poniżej przedstawiamy szczegóły dwóch konkursów, które odbędą się z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji.
- 1. KONKURS LITERACKI
Profil: edukacja literacka i obywatelska.
Konstrukcja: otwarty konkurs dla młodzieży z bydgoskich szkół (bez ograniczenia wieku) na najlepsze uzasadnienie (używając max. 100 słów) wyboru najmądrzejszej z przeczytanych w życiu książek. Celem konkursu jest promocja różnorodności poglądów i opinii, kultury oraz wiedzy.
Na prace czekamy do końca listopada. Teksty (format dowolny, maksymalnie 100 słów) przesyłamy na adres przemek@pieknyumysl.eu. Wyniki konkursu ogłosimy w grudniu. Nagrody rozdamy podczas Gali w Plenerze, 30 czerwca 2021 r. Szczegółów poszukujcie na https://otwarta.bydgoszcz.pl/paper-wisdom/.
- 2. GRA MIEJSKA „Beautiful Mind III” (online).
16.11.2020 między godz. 7.00 a 24.00 każdy uczeń bydgoskiej szkoły będzie mógł wziąć udział w tej niecodziennej rozgrywce, wystarczy posiadanie czytnika kodów google, sprawnie działającego internetu i umiejętności obsługiwania map gogle. Na stronie internetowej www.otwarta.bydgoszcz.pl/beautiful-mind3 znajdować się będzie osiem zdjęć i kodów QR. Każdy z kodów prowadzić będzie do filmu z instrukcją dotyczącą danego miejsca i zagadką. Wyniki wszystkich zagadek (w 7 przypadkach będą to daty roczne wydarzeń, w 1 będzie to długość średnicy okręgu) wpisujemy do załączonego Formularza Google. Wszystkie zagadki dotyczyć będą miejsc w Bydgoszczy, związanych z tolerancją lub jej brakiem. Biorąc pod uwagę różne skalowanie map, dużą powierzchnię niektórych obiektów i trudności z precyzyjnym odmierzaniem odległości, zakładamy 30-metrową tolerancję naszych wskazówek. W przypadku zagadki matematycznej ujednolicamy wynik przy pomocy dodatkowej wskazówki. Zwycięży osoba, której odpowiedzi będą najbliższe prawdzie. Szczegóły możecie znaleźć na https://otwarta.bydgoszcz.pl/beautiful-mind3/. Koordynatorem tej akcji w naszej szkole jest p. Lucyna Szypulska.
Jeśli któryś z uczniów będzie brał udział w jakimś konkursie, proszę o informację do koordynatora SOiT w naszej szkole – Izabeli Siegert (za pośrednictwem czatu na Teamsach) lub wychowawcy swojej klasy.
Izabela Siegert