100 KM NA 100-TNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

100 KM NA 100 - TNĄ ROCZNICĘ

Z niezwykłą radością i energią rozpoczęliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.
Bieg, zorganizowany przez p. Kingę Zamiatowską, miał charakter symboliczny. Uczestnicy wspólnie przebiegli 100 kilometrów. Ponad 100 uczniów wzięło udział w tym przedsięwzięciu, każdy miał do pokonania trasę o dystansie 1 km. Powiewając flagami, ubrani w biało-czerwone koszulki, ozdobieni kotylionami i innymi elementami narodowymi uczestnicy przemaszerowali ulicą Szubińską do pobliskiego parku przy ul. Ks. J. Schulza.
Rozpoczęcie biegu zostało uświetnione honorowym startem przez członków grupy rekonstrukcyjnej Dromedar Bis & Retro.
Nie zważając na trudne warunki pogodowe uczniowie wraz z nauczycielami w rekordowym tempie pokonali przewidziany dystans. Zaledwie po kilku minutach na metę wbiegli pierwsi uczniowie dumnie powiewając polską flagą. Bieg zamknęli najmłodsi trzecioklasiści, którzy energią nie ustępowali najstarszym zawodnikom.
Na zakończenie tej patriotyczno-sportowej imprezy wykonano kilka pamiątkowych zdjęć, a następnie delegacja zapaliła znicze przy grobie Żołnierzy Wyklętych na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej.