XI edycja konkursu plastycznego pt. Mapa Tolerancji

Opublikowano: 2023-10-16 18:05, Numer artykułu: 73309 , Autor: B.Szurpita

Zapraszamy uczniów do udziału w XI edycji konkursu plastycznego Mapa Tolerancji. Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach wiekowych: do lat 10, do lat 15 oraz open:
    - Kategoria do 10 lat. Temat: Jak postrzegają świat osoby wyśmiewane przez innych? "Wejdź w ich buty" i spójrz na chwilę na świat ich oczami. To, co widzisz, przelej na papier. Spróbuj zawrzeć na kartce również nadzieję.
   - Kategoria do lat 15. Temat: Jak czujesz się w grupie osób, która wyznaje zupełnie inne wartości niż Ty? Do kogo byś się porównał. Swoje przemyślenia i odczucia przelej na papier. Spróbuj na kartce zawrzeć również jakąś nić porozumienia lub most.
    - Kategoria open. Temat: Bańki, w których żyjemy. Przedstaw świat, w którym znajdują się ludzie żyjący w odmiennych "bańkach" informacyjnych, światopoglądowych i kulturowych. Czy między przedstawicielami różnych baniek jest szansa (miejsce) na dialog?
Forma: Rysunek (nie grafika komputerowa!)
Technika: dowolna
Głosowanie na najlepsze prace odbędzie się podczas konferencji inaugurującej VII sezon projektu, 17 listopada 2023 roku.
Prace proszę przynosić do dnia 27 października, do sali nr 103.

Marta Chmielowska