Do sal 30 i 30 a zostały zakupione dwa interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu 65 cali firmy Newline.
26 września odbyło się szkolenie z zakresu obsługi nowego sprzętu. Przeszkoleni nauczyciele wykorzystają sprzęt do dzielenia  się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami.

Zastosowanie technologii interaktywnej, może zwiększyć motywację i zaangażowanie uczniów. Dzięki temu  lekcje można przekształcić z sesji samodzielnego uczenia się we współpracę i dyskusję obejmującą całą klasę. Dzięki kilku prostym wskazówkom nauczyciele mogą wdrożyć nowe sposoby angażowania i wspierania uczniów od klasy pierwszej do ósmej szkoły podstawowej. Dodatkowo dołączone dźwięki, wizualizacje i funkcje dotykowe oprogramowania sprawiają, że lekcje stają się bardziej dostępne dla uczniów o różnym stylu uczenia się i trafiają zarówno do słuchowców, wzrokowców i kinestetyków. Codzienna praca i interakcja z nowymi technologiami i platformami oprogramowania rozwinie wśród uczniów umiejętność posługiwania się urządzeniami cyfrowymi.

Agnieszka Prokopowicz