Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. – podsumowanie za rok 2022/ 2023

Za nami pierwszy rok szkolny, w którym realizowaliśmy w naszej szkole program fundacji „Instytut Edukacji Pozytywnej”: Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.. Było to nowe ciekawe doświadczenie dla społeczności szkolnej, bardzo pozytywnie odebrane przez uczniów, wychowawców oraz rodziców. Od września angażowaliśmy się w zadania przygotowane przez ekspertów z fundacji z dwóch modułów tematycznych: Komunikacja międzykulturowa oraz Rozwiązywanie konfliktów. Rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia w przyszłym roku Szkolnego Klubu Mediatora. Łącznie w pozytywne działania zaangażowało się 15 klas: 1a, 2a, 2d, 3d, 4a, 4b, 4c, 5b, 5d, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 8b oraz grupa świetlicowa wspólnie z wychowawcami. Uczniowie klas 7- oraz 8-mych mieli możliwość wykonania testu osobowościowego PCT-Y. Rodzice korzystali z dostępu do materiałów psychoedukacyjnych oraz webinarów.

Serdecznie dziękuję Wszystkim zaangażowanym Osobom: wychowawcom, uczniom oraz rodzicom. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku szkolnym będziemy realizować kolejną edycję Szkoły Myślenia Pozytywnego. Nasze wspólne pozytywne działania będą zatem kontynuowane.

Agata Szauer, koordynator programu w SP nr 12