ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW

Ostatnie zajęcia realizowane w ramach grantu „Zespół zawsze wygrywa (…)” dotyczyły rozwiązywania konfliktów. Uczniowie klas 4-tych z SP nr 12 oraz SP nr 56 uczyli się sztuki kompromisu. Co zrobić, co powiedzieć, jak zareagować w sytuacji, gdy mamy odmienną opinię w danej sprawie, inne plany lub potrzeby.

Pozornie proste ćwiczenia pokazały nam wszystkim, jak trudno stosować kompromis w praktyce, w codziennych sytuacjach z rówieśnikami. To jedna z tych umiejętności, którą warto rozwijać i stosować przez całe życie.

Podczas zajęć uczniowie chętnie uczestniczyli w quizach wiedzowych na temat komunikacji w zespole w aplikacjach Wordwall oraz LearningsApps.

W ramach podsumowania naszych warsztatów, aby docenić zaangażowanie, otwartość na nową wiedzę i doświadczenia, poczucie humoru oraz życzliwe przyjęcie prowadzących nagrodziliśmy Wszystkich Uczniów objętych projektem. Każdy uczeń otrzymał dyplom z podziękowaniem oraz dwie gry zręcznościowe.

Jeszcze raz dziękujemy też wychowawcom za pomoc w realizacji zajęć zarówno tych stacjonarnych jak i realizowanych z wykorzystaniem platformy MsTeams.

Agata Szauer i Barbara Szurpita