ROWEROWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

Rok 2018 jest rokiem szczególnym w historii Polski.
    W związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości kilkudziesięciu uczniów z  naszej szkoły wzięło udział w Rowerowym  Rajdzie  Niepodległości.
W ten nietypowy sposób aktywnie uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność .
    Rajd odbył się w 3 etapach: w czerwcu, we wrześniu i w październiku br. W zależności od etapu mieliśmy do pokonania od 10 do 30 km. Odwiedziliśmy  Pomnik Żołnierzy Niezłomnych na ul. Kcyńskiej, Pomnik Pamięci w Puszczy Bydgoskiej, aleję Żołnierzy Wyklętych w Trzcińcu. W trakcie rajdu zapaliliśmy znicze pamięci, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

Ciekawym elementem 1 etapu rajdu była gra terenowa podczas postoju, w trakcie której należało odszukać ukryte zadania, a następnie zespołowo rozwiązać zagadki dotyczące historii Polski. Rajd Rowerowy dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i  oczywiście wiedzy na temat wydarzeń historycznych w naszej okolicy.
Dziękujemy za wsparcie w kolejnych etapach Leszkowi Czaplewskiemu, Jolancie Konarzewskiej, Annie Woronieckiej, Małgorzacie Nowackiej, Renacie Pietrydze oraz Monice Mojsiewicz

FOT. L. CZAPLEWSKI

Małgorzata Torzewska, Joanna Brzustewicz – Ziółkowska