Robotyka w 1B i 1C

Opublikowano: 2022-05-08 15:01, Numer artykułu: 53537 , Autor: B.Szurpita

Od lutego w zajęciach z Robotyki w naszej szkole uczestniczą już kolejne grupy uczniów z klas 1C i 1B.  Pomysłowo i kreatywnie budowali oraz kodowali trasy dla ozobotów, programowali je online.

„Nasi młodzi inżynierowie” wizualizując swoje roboty przyszłości chcieliby, aby służyły one do: rozmów, towarzystwa, do odrabiania lekcji, pomocy w przenoszeniu dużych rzeczy np. szafy w domu, aby towarzyszyły w treningach, żeby pokazywały emocje, do gotowania ulubionych potraw. Kto wie, może niedługo takie roboty będą powszechne.

Obecnie rozwijają umiejętność w zakresie programowania blokowego na podstawie klocków i oprogramowania Lego WeDo. Projekty  stopniowo są coraz bardziej wymagające oraz nabierają indywidualnego charakteru.

Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć.

Barbara Szurpita