Pozytywna wiosna

W marcu w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. aktywnie uczestniczyły klasy 2a, 5b, 5d,
6a oraz 7b. Uczniowie klasy 2a, 6a oraz 7b pod okiem wychowawców, Pań Aleksandry Jóźwiak i Arlety Krasoń, Marleny Wełnickiej i Renaty Pietrygi oraz Anny Woronieckiej i Małgorzaty Kacprzak rozpoczęli realizację modułu Rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, komunikacja i mediacje. Na godzinach wychowawczych zrealizowany został scenariusz „Labirynt słów” mający na celu wzrost wiedzy uczniów w zakresie psychologii konfliktów. Uczniowie wykonywali ćwiczenia i rozmawiali o znaczeniu słów – tych dobrych i tych, które ranią innych. Tymczasem klasy 5b oraz 5d wspólnie z p. Andrzejem Szewczykowskim i psychologiem szkolnym oraz Paniami Małgorzatą Torzewską i Małgorzatą Nowacką rozpoczęły przygotowania i wstępne nagrania podcastów na temat swoich pasji oraz zainteresowań.

Agata Szauer