"Kreatywne Asy z 5 klasy"

Opublikowano: 2023-02-20 18:38, Numer artykułu: 64321 , Autor: B.Szurpita

Dnia 17 lutego przedstawiciele klas 5 wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym "Kreatywne Asy z 5 klasy" - etap szkolny. Przed turniejem każda drużyna wybrała jedno zadanie i zaprezentowała je podczas konkursu. Tematyka zadań: matematyka na co dzień, matematyka w architekturze lub opowiadanie matematyczne. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością i zdobyli w tej rundzie maksymalną ilość punktów. W kolejnych rundach uczniowie zmagali się z zagadkami, zadaniami logicznymi i matematycznymi, a także porównywali wielkości podane w różnych jednostkach. W każdym zadaniu oprócz wiedzy matematycznej liczyła się także współpraca w grupie. Gra była bardzo wyrównana. Jednakże uczniowie klasy 5c zdobyli 1 pkt więcej od pozostałych i będą reprezentować naszą szkołę w finale turnieju, który odbędzie 27 lutego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finale.
Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie upominków. A klasie 8d za pomoc w organizacji turnieju.

Monika Mojsiewicz