KLASA 1 C

Opublikowano: 2021-09-27 19:27, Numer artykułu: 43691 , Autor: B.Szurpita

W klasie 1c będzie realizowana innowacja ,,Odkrywam , tworzę i dzielę się z innymi poprzez działania metodą projektów badawczych”. W ciągu trzyletniej edukacji dzieci w klasach 1-3 dzieci będą poznawały i odkrywały świat edukacji, przyrody i wiele innych metodą projektów. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków systemu wartości oraz uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Pierwszy projekt to udział w VIII edycji Ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować przygotowane przez Annę Świć. Za nami już pierwsze zadanie.

Miło Was widzieć –– Genibot
Wrzesień, a wraz z nim nowe wyzwanie szkoła. Dawno niewidziani lub zupełnie nowi koledzy, koleżanki, nauczyciele… czas pełen emocji, czasem skrajnych – obaw, niepewności, a z drugiej strony radości i ciekawości co dobrego przyniesie nam ten nowy szkolny rok. Poznaliśmy matę do kodowania i wykonaliśmy pierwsze zadanie. Potem wspominaliśmy wakacje i poznaliśmy ozoboty.

Za nami pierwsze zajęcia z pracy w grupie. Już wiemy, że musimy wspólnie pracować nad zadaniem, aby osiągnąć cel.
Przed nami kolejnym projekt, który zaczynamy - "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".

Poprzez atrakcyjne zadania projektowe uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Trzecia edycja projektu polega na skorelowaniu czytania określonej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat cech i kompetencji zawodowych bohaterów w niej występujących. Ponadto projekt ma na celu wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie.

Autorki innowacji: Marlena Włodarczyk-Bieńkowska, Anna Kocieniewska