Festiwal Szkolnych Kół Matematycznych

28 września uczniowie klas 6 wraz z p. Moniką Mojsiewicz i p. Violettą Warzechą uczestniczyli w Festiwalu Szkolnych Kół Matematycznych  w ramach Bydgoskich Impresji Matematycznych. Organizatorem festiwalu był Instytut Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczestnicy przygotowali poster  na temat „Rekordów w świecie zwierząt”, który prezentowali podczas wystawy w ramach konkursu pt. „Najlepszy poster matematyczny”. Uczestniczyli również w warsztatach „Harmonia świata w ujęciu matematyczny”. Odbył się także panel dyskusyjny podczas, którego pani dyrektor naszej szkoły Katarzyna Borkowska wystąpiła jako gość specjalny i ekspert metody „Myślącej klasy”. Na koniec festiwalu rozstrzygnięto konkurs na „Najlepszy poster”. Nasza szkoła zdobyła I miejsce.  Bardzo się cieszymy i gratulujemy: Zuzannie Baron, Jakubowi Chmielowskiemu, Sebastianowi Jung, Julii Lewandowskiej, Julianowi Maciejewskiemu, Igorowi Mira, Mai Mojsiewicz, Antoninie Orzęckiej oraz Mai Ślinko.

Monika Mojsiewicz