Edu(R)Ewolucja Matematyka - Nauka przez zabawę.

8 października 2021 r., w ramach projektu Edu(R)Ewolucja gościliśmy w naszej szkole Panią Małgorzatę Zambrowską i Pana Marcina Karpińskiego, którzy na co dzień pracują w Stowarzyszeniu ROZWIŃ SIĘ Edukacja, Kultura, Sport. Od września 2019 prowadzili warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli matematyki, w których udział brały Pani Monika Mojsiewicz i Pani Monika Korpal. Zaś od września 2021 r. także dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, w których udział wzięły również Pani Aleksandra Meier i Pani Marlena Włodarczyk - Bieńkowska.

Podczas wizyty w naszej szkole poprowadzili zajęcia z klasą 2c. Uczniowie doskonalili i rozwijali procesy i zdolności orientacyjno-poznawcze tj. postrzeganie, wyobraźnię, pamięć, uwagę, mowę i inwencję twórczą.

W drugiej części zajęć uczniowie mieli okazję w myśl nauki holenderskiej samodzielnie zbadać czy:

1 l wody = 1 kg cukru

1l oleju = 1 kg cukru

Oraz dlaczego olej unosi się na wodzie.

Dziękujemy Pani Małgorzacie i Panu Marcinowi za owocne spotkanie i zapraszamy do fotorelacji.

Monika Korpal