CODE WEEK

18.10-22.10.2021, w naszej szkole odbyły się wydarzenia w ramach   CODE WEEK, czyli EUROPEJSKIEGO TYDZIENIA KODOWANIA.

Celem wydarzenia była popularyzacja i promocja nauki programowania oraz zdobywania umiejętności cyfrowych wśród uczestników wydarzenia.

W zajęciach brali udział uczniowie klasy 1-3. Zarówno dla uczestników, jak i prowadzących było to ciekawe doświadczenie. Zajęcia odbyły się w ramach zajęć komputerowych. Dzieci rozwiązywała zadnia o różnym poziomie trudności.
Klasy 1-kodowanie bez komputera
Klasy 2-kodowanie na ekranie
Klasy 3-klasowe kodowanie na ekranie i dywanie

Uczniowie klasy 1-3 ćwiczyli i rozwijali umiejętności logicznego myślenia  i  kodowanie bez komputera poprzez rozkodowanie obrazków, kodowanie kolorami, dyktanda graficzne, kodowanie gestami, rozkodowanie słów i powiedzeń .
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział klas w Tygodniu Kodowania w naszej szkole.

Koordynatorki działań ; Marlena Włodarczyk –Bieńkowska , Monika Korpal